Kdyby radši hořelo - Další z povedených českých satir?

28.06.2022

Někteří z diváků už nad českými filmy zlomili hůl. Letošní rok však dokazuje, že naši tvůrci mají pořád co nabídnout.

Photo © Bontonfilm
Photo © Bontonfilm

Úvodem je vhodné říct, že jsem dostal chuť na tlačenku. A to všechno kvůli těm podělaným chemtrails, které nám tady neustále vypouštějí nad hlavou! U nás doma přitom moc dobře ví, že já normálně jím jen saláty, každý den cvičím a zásadně nepiju... Tohle nemůže být náhoda! Kdybych navíc nebyl v sále sám, ostatní by mi určitě potvrdili, že tenhle film je jen promyšleným reklamním tahem korporací, které nám chtějí píchnout 5G čipy a po vypršení záruky obětovat naše nicotná těla Alláhovi! Inu...

Photo © Bontonfilm
Photo © Bontonfilm

Když už vyrazíte do kina, nesmíte od hasičů čekat žádnou šílenou komedii ve stylu Mimořádné události (kterou jsme doporučovali nějaký ten měsíc zpátky v další recenzi). V takovém případě byste totiž odcházeli zklamaní. Hláška se tady totiž jednou za čas objeví, ale rozhodně není tím hlavním. Důraz se klade na sociální kritiku, kdy film dokáže nastavit poměrně solidní zrcadlo dnešní dezinformační době.

Největší síla tak tkví v tom, že divák celému tomu nesmyslnému dění na plátně věří.  Umí si totiž představit, že podobní chytráci bydlí i na jejich ulici. Charaktery postav jsou totiž napsány velmi věrohodně a Isteník s Krobotem tak mají šanci svým výkonem tu octem smrdící blbost dotáhnout téměř k dokonalosti.

Photo © Bontonfilm
Photo © Bontonfilm

Osobně bych ocenil, kdyby se šlo více na dřeň a tvůrci se do tématu pustili ještě ostřeji, ale to nic nemění na tom, že jsem byl celkově s provedením spokojen. Ostatně, posoudit míru bizáru můžete v kinech sami.

Doporučení na závěr: Pepovi z vesnice, který nosí na hlavě alobal, tento film raději nepouštějte. Mohla by mu z něho rupnout třeba cévka. 

Hodnocení - 75 %
Autor recenze - Nevka