Zázrak & Pružina – Nejslavnější český superhrdina se vrací!

18.04.2023

Scenárista a spisovatel Petr Macek (knihy Sherlock Holmes: Hitlerův posel smrti, Sherlock Holmes: Případ dobře vychlazené pomsty) a kreslíř Petr Kopl (komiksy Štěky Broka Špindíry, Morgavsa a Morgana), se v roce 2015 rozhodli provést nemožné – stvořit ryze českého superhrdinu. Měl umělecké jméno Zázrak a jeho protivníci i přátelé se často lanařili z českých legend, starých i těch moderních. Měli jsme tu Bílou paní, magistra Kellyho, doktora Fausta, golema, Krysaře, vodníky, mloky, černou sanitku… a samozřejmě Péráka, starého muže, který za druhé světové války naháněl strach německým okupantům. 

Tahle řada vycházela dva roky (a později vyšla ve dvou knihách) a získala si i vlastní vedlejší sérii týkající se Péráka a jeho bojů za války – s nacisty, přízraky i dinosaury. (Pérák: Oko budoucnosti a Pérák: Jantarová komnata). A teď vychází kniha, ve které se všichni hrdinové vrací na scénu. Ale nebude to bez bolesti. 

Zázrak a pružina není další díl,“ říká ředitel Nakladatelství CREW Petr Litoš, „je to restart pro nové čtenáře. Tvůrci ve dvou knihách uzavřeli svůj příběh a postavy za své vítězství zaplatily ztrátou paměti. Takže ve chvíli, kdy začnou v Praze mizet děti, je nutné dát starý tým znovu dohromady – což bude těžké, když si nepamatují společnou minulost. Ale už nestačí jen rozložení na hrdinu a jeho asistenty. Teď se i Zázrakovi přátelé budou muset stát skutečnými hrdiny a překonávat velké osobní i bojové překážky. Pokud první série Zázraka přivedla prvního českého superhrdinu, tak tady přichází první český superhrdinský tým!

Nová startovní čára pro Zázraka, prvního českého superhrdinu (samozřejmě hned po Pérákovi)! Magickými schopnostmi nadaný student David Daneš a jeho mentor, nesmrtelný magistr Kelly, musejí po událostech završených v sérii Dechberoucí Zázrak znovu dát dohromady tým, který bude schopen postavit se další obrovské hrozbě. V ulicích Prahy se totiž ztrácejí malé děti, a stopy vedou k obávanému obchodníkovi s lidskými orgány, řidiči mysteriózní černé sanitky. Avšak ze stínů hýbe dějem jiná krvelačná postava našich dějin. Jo, a hlavně – pozor na draky! 

Je tu nový start dechberoucího vesmíru největších českých superhrdinů! 


Zdroj textu – Tisková zpráva Nakladatelství CREW

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

S klepajícími se prsty datluji tyto dojmy ihned po novinářské projekci. Pokračování filmu, který označuji za jedno z předních sci-fi dékady, byť ne každý se mnou souhlasí. Pomalé tempo leckoho odradí, leckdo namítne, že je Duna nabubřelá a působí jako velký trailer na pokračování. Jaké jsou tedy moje pocity ze dvojky?

V moderní společnosti je prakticky nemožné potkat člověka, který se ani jednou v životě nesetkal se spojením pojmů mutant a bojové umění ninjů. Tahle kombinace se objevila v povědomí nejen fanoušků obrázkového čtení – komiksů, ale i hraných snímků, nebo jejich animovaných verzí. A to nemluvím o hromadě oblečení, hraček, sběratelských figurek a...

Je to už nějaký ten pátek, kdy Bohemian Rhapsody roztrhlo pytel s novou vlnou mainstreamových filmů o slavných hudebních legendách. Ke Queenům se přidal Eltonův Rocketman, Whitney Houston s I Wanna Dance With Somebody, zanedlouho se k nim přidá Michael Jackson... A to zdaleka nebude vše.

Dokumentární filmy podle velmi silných skutečných událostí to mají často u diváků o něco jednodušší. Příběh Nicholase Wintona v tomhle ohledu není výjimkou. Ačkoliv má totiž samotné zpracování určité nedostatky, výsledný zážitek je natolik emotivní, že je zvládá z velké části přebít.