Zázrak & Pružina – Nejslavnější český superhrdina se vrací!

18.04.2023

Scenárista a spisovatel Petr Macek (knihy Sherlock Holmes: Hitlerův posel smrti, Sherlock Holmes: Případ dobře vychlazené pomsty) a kreslíř Petr Kopl (komiksy Štěky Broka Špindíry, Morgavsa a Morgana), se v roce 2015 rozhodli provést nemožné – stvořit ryze českého superhrdinu. Měl umělecké jméno Zázrak a jeho protivníci i přátelé se často lanařili z českých legend, starých i těch moderních. Měli jsme tu Bílou paní, magistra Kellyho, doktora Fausta, golema, Krysaře, vodníky, mloky, černou sanitku… a samozřejmě Péráka, starého muže, který za druhé světové války naháněl strach německým okupantům. 

Tahle řada vycházela dva roky (a později vyšla ve dvou knihách) a získala si i vlastní vedlejší sérii týkající se Péráka a jeho bojů za války – s nacisty, přízraky i dinosaury. (Pérák: Oko budoucnosti a Pérák: Jantarová komnata). A teď vychází kniha, ve které se všichni hrdinové vrací na scénu. Ale nebude to bez bolesti. 

Zázrak a pružina není další díl,“ říká ředitel Nakladatelství CREW Petr Litoš, „je to restart pro nové čtenáře. Tvůrci ve dvou knihách uzavřeli svůj příběh a postavy za své vítězství zaplatily ztrátou paměti. Takže ve chvíli, kdy začnou v Praze mizet děti, je nutné dát starý tým znovu dohromady – což bude těžké, když si nepamatují společnou minulost. Ale už nestačí jen rozložení na hrdinu a jeho asistenty. Teď se i Zázrakovi přátelé budou muset stát skutečnými hrdiny a překonávat velké osobní i bojové překážky. Pokud první série Zázraka přivedla prvního českého superhrdinu, tak tady přichází první český superhrdinský tým!

Nová startovní čára pro Zázraka, prvního českého superhrdinu (samozřejmě hned po Pérákovi)! Magickými schopnostmi nadaný student David Daneš a jeho mentor, nesmrtelný magistr Kelly, musejí po událostech završených v sérii Dechberoucí Zázrak znovu dát dohromady tým, který bude schopen postavit se další obrovské hrozbě. V ulicích Prahy se totiž ztrácejí malé děti, a stopy vedou k obávanému obchodníkovi s lidskými orgány, řidiči mysteriózní černé sanitky. Avšak ze stínů hýbe dějem jiná krvelačná postava našich dějin. Jo, a hlavně – pozor na draky! 

Je tu nový start dechberoucího vesmíru největších českých superhrdinů! 


Zdroj textu – Tisková zpráva Nakladatelství CREW

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Hraná předělávka Malé mořské víly přináší několik zajímavých změn, které by si určitě zpětně našly místo i v původním animovaném filmu. Navíc je kvalitně obsazená, má ucházející vizuál a nedělá slavnému dílu ostudu. Kde je tedy problém? Jedná se o nenápaditou kopii, jež se bojí udělat výraznější zásahy do příběhu, čímž by se více odlišila od...

Poslední dobou to píšeme až nějak moc často, ale zdá se, že se nám tu v Česku uchytila nová disciplína. Ano, řeč je o manze. A říkáme tedy znovu – na pultech knihkupectví se dostala zbrusu nová manga série z Nakladatelství CREW. Už od vydání se o ní mluvilo v různých spojení jako například: „Trochu jiná Spy x Family...