Rozhovor s Janem Vejnarem k filmu Přišla v noci

13.11.2023

Český film je v troskách... Nebo tomu tak už díkybohu není?

Poslechněte si rozhovor našeho redaktora Wadea, který si do svého YouTube pořadu pozval na rozhovor jednoho ze dvou režisérů filmu Přišla v noci - Jana Vejnara. Filmu, který už od festivalu v Karlových Varech sbírá nadšené recenze kritiků i diváků.

Jaká cesta vedla ke vzniku filmu? Kde se vzaly peníze k jeho financování a Simona Peková, herečka démonické tchýně, která začne pustošit život svého syna Jiříčka a její snachy? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím videu.


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

S klepajícími se prsty datluji tyto dojmy ihned po novinářské projekci. Pokračování filmu, který označuji za jedno z předních sci-fi dékady, byť ne každý se mnou souhlasí. Pomalé tempo leckoho odradí, leckdo namítne, že je Duna nabubřelá a působí jako velký trailer na pokračování. Jaké jsou tedy moje pocity ze dvojky?

Je to už nějaký ten pátek, kdy Bohemian Rhapsody roztrhlo pytel s novou vlnou mainstreamových filmů o slavných hudebních legendách. Ke Queenům se přidal Eltonův Rocketman, Whitney Houston s I Wanna Dance With Somebody, zanedlouho se k nim přidá Michael Jackson... A to zdaleka nebude vše.

Dokumentární filmy podle velmi silných skutečných událostí to mají často u diváků o něco jednodušší. Příběh Nicholase Wintona v tomhle ohledu není výjimkou. Ačkoliv má totiž samotné zpracování určité nedostatky, výsledný zážitek je natolik emotivní, že je zvládá z velké části přebít.