Největší únik dat ve videoherní historii - Je tohle skutečně GTA 6?

18.09.2022

Šestý díl GTA je dost pravděpodobně tou nejočekávanější hrou pro následující 3 roky, a tak není divu, že jakýkoliv únik čehokoliv z jejího vývoje váží hráči zlatem. Několik desítek fotek a dokonce videí najednou ale čekal skutečně málokdo.

Pokud se následující únik potvrdí, bude nedělní ráno 18. září 2022 zapsáno nejen do dějin herního hackerství, ale taky do dějin firmy Rockstar, kde rozhodně nebude veselo. A co se stalo?

Na stránce gtaforums.com dnes ráno přidal uživatel se jménem teapotuberhacker více než 90 videí a fotek právě ze šestého dílu série GTA, kde byla prozatím jediná oficiální informace ta, že studio na hře skutečně pracuje. A to se stalo ještě ke všemu před několika měsíci. Na konci července pak ještě přišel reportér z Bloombergu Jason Schreier s nepotvrzenými informacemi, že by se měl příběh odehrávat opět ve Vice City a hrát bychom měli za dvě postavy - Lucii a Jasona, tedy by se jednalo o novodobou variaci na buddy gangsterku Bonnie a Clyde. Od té doby ticho pěšině.

Současné leaky nejenže potvrzují tyto dvě informace, ale přináší mnoho dalšího obsahu, jako jsou kupříkladu i zdrojové kódy a nejrůznější assety. Hráči se samozřejmě dohadují, zda se jedná o skutečnou práci Take-Two a Rockstaru, nicméně míra informací a detailů (kupř. i profesionálně nadabované sekvence) spíše ukazují na to, že máme co do činění s prvními záběry z GTA 6. Nečekejte ale žádné grafické přepaly anebo božsky reálnou fyziku.

Většina materiálů je totiž nejspíše starší součást pre-alpha testovací fáze a pochází z minulého roku. Dnešní realita tedy bude vypadat poněkud jinak. Jason Schreier uniklé dokumenty označil za pravé, a to po promluvě se svým zdrojem přímo z Rockstaru. A odkud vše pochází? Jak uvádí i teapotuberhacker, vše získal z interní komunikace herní společnosti na platformě Slack

Všechny videa se dostala samozřejmě na různé sociální sítě, jejich kompilaci si můžete prohlédnout ve videu níže. 

Jakmile se k věci vyjádří i Rockstar, dáme vědět. 

Autor - Michal Černý

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Osamu Tezukovi (1928-1989) se říká Bůh mangy - a to plným právem. Jeho význam pro japonskou kulturu je obrovský. Jako bychom spojili Walta Disneyho se Stanem Leem - a jejich pracovitost tak stokrát znásobili.

Popravdě, Addamsova rodina nikdy nepatřila k mám oblíbeným filmovým/seriálovým postavám, respektive, mísení humoru, hororu a fantasy v tomto světě mě zkrátka neoslovilo. Tím ale neříkám, že by nešlo leckdy o kvalitní zpracování, jako kupříkladu dva Sonnenfeldovy celovečerní filmy z počátku devadesátých let (ve kterých si zahrála i Christina Ricci,...

Když v roce 2007 přišel Michael Bay s opulentím akčním robotickým sci-fi, byla to doslova bomba, která vyšvihla tuhle starou dobrou značku do výšin fenomenálních kino blockbusterů. Dost tomu samozřejmě pomohla i ústřední dvojice Shia LaBeouf a Megan Fox, od věci určitě nebyla produkce zajištěná samotným Spielbergem. Od té doby ale v řekách uteklo...