Chainsaw Man 2 - Ruka škubla, kabel letí, pila vrčí od dveří

08.12.2022

Dendži je zpátky a jeho cíl je jasný. Dosáhne konečně osvícení a sáhne holce na prsa?!

První třetina je akčním nářezem, který sice šetří s dialogy, ale rozhodně neubírá na akci. Ještě aby ano. Chainsaw Man se ocitá uprostřed souboje s netopýřím ďáblem a má motivaci, kterou jen tak něco nepřekoná. Ani fakt, že mu chybí pravidelný přísun krve, jenž znamená, že jeho motorovce dochází šťáva...

A je to právě konfrontace s nenažraným netopýrkem, díky které začínáme postupně zjišťovat, že i Dendžiho síla má své limity. A na těch nezmění nic ani to, jak moc je ten kluk nadržený.

Když však odhlédneme od akce, která prostě jednou musí skončit, dostáváme i překvapivě komplexní pohled na dospívání (mentálního) puberťáka, který zažívá svá první milostná vzplanutí a zklamání. Protože jak již brzy všichni zjistíme, zdání někdy klame (plot-twisty zaručeny). Zástupci mužského pokolení mi tady jistě dají za pravdu, že asi každý z nás byl někdy šokován tím, jak důmyslně si jsou schopny dámy zahrávat s našimi city a očekáváními. A přesně v tom je Chainsaw Man prostě skvělý.

Upřímně neumím posoudit, jestli dámy nebo slečny tuto cestu do křehké mužské duše ocení tolik jako my, ale já osobně jsem nejednou soucítil s Dendžim, jehož tvrdý náraz do zdi reality byl občas vcelku tvrdý. Ale dost bylo vylévání srdíčka. Vraťme se k tomu hlavnímu!

I když jsem toho názoru, že druhé volume je co do bizáru trochu umírněnější, stejně nám Tacuki Fudžimoto naservíruje dostatek zvráceností a legrácek. Ať už v podobě roztomilého spolubydlení, jehož idylickou podobu kazí jen přehnané množství nechutné zeleniny v jídle, odporu ke koupání a zápachu hoven, nebo třeba prostřednictvím dalších nemravných nabídek, které zahrnují mlaskání či otevírání poklopce. Ale všechno má svou cenu.

Někde v dáli se nám tak rýsuje další monstrózní nebezpečí, které se zatím jeví jako ideální prácička pro Saitamu. Ale jak všichni při pohledu na Dendžiho kštici tušíme, někdo tady zanedbal trénink a blížící se střetnutí se Střeleckým ďáblem jen těžko skončí jednou úspěšnou ranou...

Na závěr je fajn připomenout, že Chainsaw Man je sérií, která rozhodně není pro každého. Jedná se o totální přepal, který nezná hranic a nezastaví se před ničím. Pokud vám tedy vadí na mangách přemíra vulgarit a sexuality, vyhněte se této sérii obloukem. Když však na tuhle hru přistoupíte, dočkáte se neskutečně zábavné série, která vás i přes svou jednoduchost nepřestane překvapovat. Minimálně zatím.

Hodnocení - 75 %

Autor recenze - Nevka


Za recenzní výtisk děkujeme nakladatelství CREW. Pokud vás komiks zaujal, můžete si ho pořídit mimo jiné pod >tímto< odkazem se slevou 10 %. 


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového