Wonka: Timothée Chalamet si ukradne vaše srdce!

12.12.2023

Paul King se svými pohádkami v posledních letech sklízí ovoce, konkrétně pomeranče. Se svým Paddingotnem si získal srdce diváků, Britů, dětí, ba dokonce i Nicka Cage! Není divu, že režisér se dál drží pohádkové látky, tentokrát jde o kultovního Willyho Wonku od Roalda Dahla. Vypiplané řemeslo předchozích Kingových filmů a Timothée Chalamet na palubě lákali na sladkou vánoční zábavu, taneční muzikálová čísla a hlavně origin příběh slavného podivného podnikatele. 

Jde jistě o nelehký úkol navázat na kultovní film s Genem Wilderem a zároveň aktualizovat postavu pro dnešní malé děti. Přeci jen žijeme ve světě, kde se koukají na Mr. Beasta a doba již značně pokročila. Avšak mám pocit, že příběh Wonky byl v novém filmu zpracován krásně a hodí se ho vyprávět právě dnes, neb se v něm skrývá spoustu poučení, jak reagovat na podvody a každému nenaletět. Co víc, Timothée má úžasné charisma, které opravdu prostupuje skrz plátno, a i když se mi zdál v traileru lehce prkenný, ve filmu si ukradne vaše srdce.

King udržuje svůj styl, který zdokonalil v druhém Paddingtonovi, a zkušeně servíruje další klasiku, která má duši, hodnoty a pobaví celou rodinu. Skvěle vybudovaný scénář, vedlejší postavy a vytvořený svět funguje zcela bezchybně a jelikož film pracuje na bázi „čisté imaginace“, dostane se vám pod kůži mnohem snadněji a v chladných dnech vás dokonce i zahřeje.

Zdroj – Photo © Warner Bros.
Zdroj – Photo © Warner Bros.

Jediný kaz vnímám v tom všudypřítomném CGI, které místy není v top kondici (hlavně kvůli jeho nadužívání) a bojím se, že film kvůli tomu zestárne mnohem rychleji, než v předchozích Wonkových příbězích. Na druhou stranu je film do velké míry stylizovaný, a tak mu po určité době některé věci prominete.

Nakonec pochválím hudbu, která odkazuje na nejslavnější píseň z původního filmu a v kině funguje nádherně. 

Autor recenze - Wade Wright


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Anime, potažmo manga, je v posledních letech u nás v Česku stále na vzestupu. Roste číslo počtu vydaných mang, ale také sledovanost seriálů a filmů. Nová generace má zkrátka mnohem víc možností než sledovat jen Pokémony a náležitě toho využívá. A je taky docela fajn vidět, že těch kvalitních projektů, ať se jedná o jakoukoliv platformu, je více...