První trailer na film EXPEND4BLES: POSTR4DATELNÍ je tady!

13.06.2023

Sylvester Stallone a jeho partička akčních šílenců jsou zpátky. Už se vám stýskalo?

Když v roce 2010 vyšli první Expendables, asi nikdo nečekal, že z této jednohubky vyleze až taková hitovka. Poctivá akční řezničina plná krve, která vzdávala hold původním žánrovým klasikám, nás jednoduše dostala.

Uběhly dva roky, do kin přišla dvojka a průměrný divák si asi řekl: „Dobře, jednou to fungovalo, ale podruhé už bude asi docela dřina, aby se to podařilo zopakovat...". Nebudu lhát, byl jsem jedním z nich. O to větší bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že je druhý díl prakticky dokonalý. Skvělý mix emocí, hlášek, akce i cameo rolí nejrůznějších akčních hvězd (památná scéna Chucka Norrise - instantní balada na duši).

Photo © Lionsgate
Photo © Lionsgate

Jenže co čert nechtěl, všichni jsme se namlsali na trojku a přišlo... zklamání. Jasně, své světlé momenty měla trojka taky (záporák Mela Gibsona, nebo únikovka s Wesleym Snipesem), ale celkově šlo prostě o nepovedené dílo. Co to tedy znamená? No, vlastně nic úplně zásadního. Víceméně jen to, že je k trojce třeba přistupovat s opatrností a nemít přehnaná očekávání. V současné situaci může po devíti letech jen překvapit.

První obrázek o tom, co nás čeká tentokrát, si však můžeme udělat už teď díky prvnímu traileru. Pevně se připoutejte, bude to jízda.

Oficiální synopse: Nová generace hvězd se připojí k nejlepším světovým akčním hvězdám a společně prožijí adrenalinové dobrodružství ve filmu Expend4bles: Postr4datelní. K Jasonu Stathamovi, Dolphu Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesteru Stallonemu, kteří se znovu setkávají v roli týmu elitních žoldáků, se poprvé připojují Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipio, Levy Tran a Andy Garcia. Vyzbrojeni všemi zbraněmi, které se jim dostanou do rukou, a schopnostmi je použít, jsou Expendables poslední obrannou linií světa a týmem, který je povolán, když jsou všechny ostatní možnosti mimo hru. Noví členové týmu s novými styly a taktikami však dají "čerstvé krvi" zcela nový význam.

V českých kinech od 28. 9. 2023.


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Od čtvrtých Postradatelných jsem neočekával vůbec nic. Měl jsem zrovna den volna, takže mi kino přišlo vhod, a stejně tak i mozkový relax v podobě nenáročného akčního filmu. A i přesto, že mi bylo jaksi jedno, co uvidím, jsem odcházel ze sálu s pocitem, že ty necelé dvě hodiny šly strávit mnohem zajímavějším způsobem a tak trochu jsem své...

Před rokem se poprvé nad Prahou nesl hlas Zvonu #9801, který symbolicky připomíná 9 801 rekvírovaných zvonů, odvezených v srpnu 1942 z protektorátu do válečných továren v Říši. Tak mohutný zvon byl v Praze naposledy umístěn před téměř pěti sty lety. Zrod Zvonu #9801 podnítila stejnojmenná iniciativa, odlití v nejstarším rakouském zvonařství...