První trailer na film EXPEND4BLES: POSTR4DATELNÍ je tady!

13.06.2023

Sylvester Stallone a jeho partička akčních šílenců jsou zpátky. Už se vám stýskalo?

Když v roce 2010 vyšli první Expendables, asi nikdo nečekal, že z této jednohubky vyleze až taková hitovka. Poctivá akční řezničina plná krve, která vzdávala hold původním žánrovým klasikám, nás jednoduše dostala.

Uběhly dva roky, do kin přišla dvojka a průměrný divák si asi řekl: „Dobře, jednou to fungovalo, ale podruhé už bude asi docela dřina, aby se to podařilo zopakovat...". Nebudu lhát, byl jsem jedním z nich. O to větší bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že je druhý díl prakticky dokonalý. Skvělý mix emocí, hlášek, akce i cameo rolí nejrůznějších akčních hvězd (památná scéna Chucka Norrise - instantní balada na duši).

Photo © Lionsgate
Photo © Lionsgate

Jenže co čert nechtěl, všichni jsme se namlsali na trojku a přišlo... zklamání. Jasně, své světlé momenty měla trojka taky (záporák Mela Gibsona, nebo únikovka s Wesleym Snipesem), ale celkově šlo prostě o nepovedené dílo. Co to tedy znamená? No, vlastně nic úplně zásadního. Víceméně jen to, že je k trojce třeba přistupovat s opatrností a nemít přehnaná očekávání. V současné situaci může po devíti letech jen překvapit.

První obrázek o tom, co nás čeká tentokrát, si však můžeme udělat už teď díky prvnímu traileru. Pevně se připoutejte, bude to jízda.

Oficiální synopse: Nová generace hvězd se připojí k nejlepším světovým akčním hvězdám a společně prožijí adrenalinové dobrodružství ve filmu Expend4bles: Postr4datelní. K Jasonu Stathamovi, Dolphu Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesteru Stallonemu, kteří se znovu setkávají v roli týmu elitních žoldáků, se poprvé připojují Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipio, Levy Tran a Andy Garcia. Vyzbrojeni všemi zbraněmi, které se jim dostanou do rukou, a schopnostmi je použít, jsou Expendables poslední obrannou linií světa a týmem, který je povolán, když jsou všechny ostatní možnosti mimo hru. Noví členové týmu s novými styly a taktikami však dají "čerstvé krvi" zcela nový význam.

V českých kinech od 28. 9. 2023.


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Bazaar Festival slaví 10 let. Dalo by se bilancovat, ale není to úplně jeho styl. Proto festival ke svému desátému výročí pozval na českou divadelní a taneční scénu mladší generaci umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy, kteří kladou důraz nejen na výsledné dílo, ale především na samotnou praxi. Tématem letošního ročníku proto jsou ODVÁŽNÉ...

S klepajícími se prsty datluji tyto dojmy ihned po novinářské projekci. Pokračování filmu, který označuji za jedno z předních sci-fi dékady, byť ne každý se mnou souhlasí. Pomalé tempo leckoho odradí, leckdo namítne, že je Duna nabubřelá a působí jako velký trailer na pokračování. Jaké jsou tedy moje pocity ze dvojky?

V moderní společnosti je prakticky nemožné potkat člověka, který se ani jednou v životě nesetkal se spojením pojmů mutant a bojové umění ninjů. Tahle kombinace se objevila v povědomí nejen fanoušků obrázkového čtení – komiksů, ale i hraných snímků, nebo jejich animovaných verzí. A to nemluvím o hromadě oblečení, hraček, sběratelských figurek a...