Nakladatelství CREW představuje žhavé novinky. Těšte se na krváky i pořádné postapo!

28.04.2024

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 Nakladatelství CREW při již tradičním posezení se spřátelenými influencery a novináři představilo chystané novinky pro první polovinu roku. Příjemnou atmosféru komiksy a mangou nabitého večera ještě o úroveň pozvedl svou přítomností Jonáš Ledecký, spoluautor postapo pecky Afterpunk.

Ačkoli jsme si trochu posteskli nad tím, že druhá polovina tvůrčího tandemu, Michal Suchánek, na setkání chyběla, Jonáš všem přítomným jeho absenci do sytosti vynahradil. Jejich Afterpunk pak jen znovu připomněl, po jak dobré cestě nadále kráčí český komiks. Tenhle soubor povídek nahlíží na proběhnuvší apokalypsu hned z několik různých úhlů a i forma jejich pojetí se liší. Duo Ledecký-Suchánek je navíc náležitě hravé a do Afterpunku chtěli promítnout co nejvíc z toho, co komiksová forma nabízí. Sám Jonáš pak připustil, že ačkoli si čtenářů nesmírně váží, nesnažil se být jim poplatný za každou cenu. 

Na čtenáře nemyslím, kdybych začal, mám pocit, že bych to dělal špatně," prohlásil s tím, že věděl, pro koho scénář píše a připustil, že kdyby si měl Afterpunk také sám kreslit, udělal by si to mnohem jednodušší. Uznal také, že Michalovi trochu zavařil, protože v komiksu se vyskytuje poměrně velké množství dětí (ve stavu většího či menšího poškození), které se kreslí přece jen náročněji než třeba mužské postavy. Trochu mu to vynahradil štědrým procentem žen a více či méně emzákoidních stvoření, na kterých se kreslíř mohl náležitě vyřádit.

Jonáš Ledecký si spolu s námi vychutnal také štědrou porci novinek, které nám CREW v nejbližších měsících naservíruje. Hrami inspirovaný Komiksový Clash si můžeme pořídit už nyní, stejně jako Zombie z Marvelu či „nebatmanovsky batmanovské“ Batman: V žáru smrti. Pro fanoušky jistého bělovlasého mrzouta tu máme dílo Zaklínač: Zrnko pravdy/Menší zlo.

V květnu se můžeme těšit na další kousek z batmanovského universa – Batman – Legendy Temného rytíře: Jed, který nás vrátí do zlatých devadesátek, kdy tahle komiksová esa zažívala ten pravý boom. Z edice Modrá CREW v květnu přibude také Zabiják 3, v červnu pak trochu ztřeštění Clever a Smart a z japonsko-americké koprodukce vzniknuvší Deadpool: Samuraj. Pro pravé fajnšmekry a podivnostní gurmány CREW chystá opravdovou lahůdku – červen jim přinese také Cannonův počin Red Meat.

Batman a Joker: Destruktivní duo bude po Red Meatu tak spíše oddechovkou, což se nedá říct o (rovněž na červen chystaném) komiksu Joker: Svět. A aby toho DC nebylo málo, těšit se můžeme také na tandemovku Batman/Spawn. Temné gothamské vody v blízké budoucnosti naředí chystaný Megalex a dojemná manga-pocitovka Josee. Myslím, že máme velmi slušně nabito, co říkáte?

Autorka článku – Kristýna Mia Vondřichová