Vznikl scénář ke Stargate, který vytvořila umělá inteligence

01.10.2021

Celkem nedávno jsme se dozvěděli, že tvůrce seriálů ze světa Stargate - Brad Wright - pracuje na dalších dvou projektech z tohoto universa. Podrobnosti najdete ve článku ZDE. A jen co tato informace zapadla v zapomnění dějin, přišlo další oživení našeho milovaného mezihvězdného týmu.

Tři měsíce zpátky na svém Twitteru Wright oznámil, že se chystá veliký experiment, který spojuje UI a právě tento světoznámý kultovní projekt. V průběhu dalších týdnů vyšlo najevo, že UI tvoří scénář k jedné epizodě, který by následně měl být přečten původními herci.

A světe div se, slib se plní.

6. listopadu se na webu společnosti The Companion budou moct připojit placení členové ke streamu, který přinese 4 originální postavy i jejich představitele. Jewel Staite se vrací jako Dr. Jennifer KellerAmanda Tapping jako Generál Samantha CarterMichael Shanks jakožto Dr. Daniel JacksonDavid Hewlett jako Dr. Rodney McKay.

Mnozí jistě budou zklamaní, že se jedná pouze o čtení od stolu, ale myslím, že setkání těchto herců po 10 letech potěší i tak. A nakonec, všechny podobné akce jen dodávají energii těm hlavním projektům a dává SG fandům čím dál větší naději, že kola hvězdných bran by se zase mohly roztočit naplno, nabrat nový vítr do plachet a vydržet zase minimálně dalších 10 let.

A v neposlední řadě, budou-li následující projekty úspěšné, pak se snad dočkáme i té slibované tříáčkové sci-fi strategie pro uspokojení našich hráčských srdcí.

Autor článku - Michal Černý