Ve studiu MGM vznikají dva nové Stargate projekty!

26.08.2021

Star Wars, Star Trek a Stargate. Tři hvězdné a kultovní sci-fi franšízy, které když se správně uchopí, není jich nikdy dost. A zatímco fanoušci prvních dvou mohou být víceméně spokojeni s produkcí filmů, seriálů a knih, milovníci červích děr si musí zatím vystačit s nostalgickým přehráváním starých seriálů. A ne, Origins do toho fakt nepočítám. 

S touto informací přišel server Giantfreakingrobot, což je celkem důvěryhodný zdroj přímo z MGM.

Už dříve se spekulovalo, že Brad Wright, autor původního seriálu z roku 1997 a spolutvůrce sérií Atlantis a Universe, pracuje na dalším, přesně nedefinovaném pokračování kultovní série, což tento zdroj nejen potvrzuje, ale přidává navrch zprávu, že se chystá i další, tentokrát animovaný projekt. Cby byla aspoň slušná a dočasná náhrada za doposud nerealizované a vehementně slibované hry ze světa Stargate. 

Žádné další informace nemáme, avšak aspoň tušíme, kde by se mohly seriály vysílat. Aktuálně totiž probíhá jednání s Amazonem, jenž by měl studio MGM ,,pohltit", čili s největší pravděpodobností se seriál The Lord of the Rings dočká neméně slavného bratříčka. 

Nevím, jak vy, ale já jsem touto zprávou věru nadšený. Od chvíle, co skončilo Stargate: Universe po druhé sezóně (což dodnes nechápu), marně čekám, jako miliony dalších, na plnohodnotné a důstojné pokračování celé mytologie, která ve všech možných ohledech zůstává otevřená mnoha možnostem.

Nějaké oficiální zprávy a detaily určitě můžeme čekat ve chvíli, kdy se MGM plně zapojí do chodu Amazonu. 

Těšíte se taky tak jako já? 

Autor článku - Michal Černý