NHL 22 - Gameplay trailer ukazuje, že (r)evoluce se nejspíše nekoná

26.08.2021

Přesně před týdnem nám EA nabídlo představovací trailer k nové sezóně této hokejové ,,simulace“. Nyní vyšel další, ovšem obsahující již záběry ze samotné hry. A abych vám pravdu řekl, jsem na velkých vahách.

Při sledování traileru a vědomí toho, co všechno nám tvůrci naslibovali (viz náš předchozí článek ZDE), jsem měl totiž pocit, jako kdybych měl před očima NHL 15.

Oba díly se totiž mohou pyšnit nejen tím, že do série přinesly nový engine - v předchozím případě Ignite, v tom dnešním Frostbite - ale také že na rozdíl od svého předchůdce vyšly i na konzolích nové generace. A to znamená, že se s oběma díly nesla jistá aura revolučního mezníku v celé sérii - zlepšení grafiky, fyziky a celkového pocitu z něčeho živého, co si užíváte jako skutečný zápas.

A ono se to jistým způsobem skutečně stalo, byť s jednou malou chybkou. Pořád bychom marně hledali nějaké vyloženě herní vylepšení. Jak to myslím?

NHL 22 vypadá skutečně moc dobře. Nový engine spojený s novými možnostmi konzolí je samozřejmě o poznání lepší, než NHL 21. Co se týká detailů jako tváře, odlesky, fyzika hráčů i puku jsou na jiné úrovni, jak vidíte na obrázku, statistiky hráčů přímo na ledě vypadají taky skvěle, vylepšená je i mimika obličejů, výkony brankářů...a vůbec, celé je to vizuálně na velmi vysoké úrovni. 

O divácích pomlčím, i když ti by si už taky konečně zasloužili něco lepšího, než úroveň nejvyššího rozlišení PS2

Na druhé straně ale vidíte jakousi zvláštní prkennost v pohybech, zase se dá spatřit jistá nalajnovanost pohybů v AI protihráčů, kdy se prostě nějaký pohyb stát musí, aby načatá animace byla dokončena, opět mi chybí nějaká větší lidskost a emoce při emočně důležitých momentech zápasu, jakým určitě gól je. Hlavně v důležitém utkání. A hlavně...hlavně je to pořád stejné, co se týká základní hratelnosti. Žádné výbušné nečekané zvraty, inovativní pohyby, taktiky ani revoluční mechaniky nečekejte.

Prostě jen v lepším grafickém a fyzikálním plášti dostanete tu samou hru, jako před sedmi lety, okořeněnou o jakýsi druh více ,,kinemtagorafického" zážitku z hraní virtuálního hokeje.

Pravda s již odlišnými módy a kampaněmi, které mohou situaci značně vylepšit.

Pokud ale nejste pedant, který vyžaduje po sérii, jejíž jednotlivé díly vycházejí každý rok, nějaké kosmické skoky, nejspíše to bude nějakou chvíli docela i fajn změna. Přiznám se dokonce, že tenhle díl zaujal i mě. 

Autor článku - Michal Černý

Hru si můžete předobjednat na Xzone