NHL 22 - EA slibuje průlomový ročník a dává nám první trailer

19.08.2021

Tak a je to za námi. Dva u nás digitálně nejhranější kolektivní sporty - fotbal a hokej - mají své datumy vydání, trailery a další podrobnosti venku. Zatímco několik dnů zpět to byla FIFA 22 - článek s informacemi ZDE - dnes došlo i na jejího bratříčka ve stáji EA, sérii NHL.

A stejně jako v případě fotbalovém, i zde na prvním místě vsází na překopání hratelnosti v podobě nasazení nového enginu. Tady hraje hlavní roli Frostbite, jenž vynesla na povrch série Battlefield. Byl použit kupř. v některých moderních dílech závodního Need for Speed, akčních Star Wars: Battlefront (I + II) i Star Wars: Squadrons, a dokonce i ve FIFě samotné v ročnících 16 - 21. Na příští rok si totiž oblékne engine HyperMotion. V neposlední řadě se také objeví v kompletním remaku hororovky Dead Space, jež vyjde v příštím roce. 

Hra přechází z enginu Ignite a tvůrci díky tomu slibují značný skok v grafické stránce hry, která bude samozřejmě na konzolích nové generace o něco lepší, ale i ve všech dalších vlastnostech, které by měly zůstat pro všechny platformy bez rozdílu stejné. 

Ze záběrů je na první pohled vidět (pokud budeme věřit, že to takhle dopadne), že hráči mají lepší modely postav, k upgradům dojde zejména v oblasti obličeje, dresů a vybavení. Citelného zlepšení se dostane puku a práci s ním, také odleskům na ledu a jeho vlastnostem, což nejlépe ocení právě majitelé konzolí nových generací. Celkově fyzika se má posunout na další úroveň, tedy i lepší pohyb hráčů, bruslí a snad i uvěřitelnost pohybu fanoušků v hledišti. 


Celkem zajímavou novinkou je ,,augmentovaná realita“, která vám umožní nahlédnout na vaši sportovní kariéru z pohledu skutečného diváka, jenž zažívá celou přípravu na zápas, což zahrnuje televizní přenos se statistikami, porovnání týmů a celkový kontext vašeho vývoje za předešlé hry a pravděpodobný vývoj do budoucna. Prostě takové to souhrnné komentování odborníků, které znáte z běžných přenosů. Tyto předěly ale nemají nijak narušit dynamiku hraní, čili nelze očekávat hodinové rozbory po zápase, ani před ním. 

Dále přibyde systém X-Factor, známý z Madden NFL, díky kterému budete moct některým hráčům výrazně vylepšit schopnosti. Síla střely, výdrž, přesnost, rychlost atd.

Slova studia si přečtěte sami:

„EA SPORTS NHL 22 se díky podpoře enginu Frostbite na PlayStationu 5 a Xboxu Series X|S dostane superhvězdné péče. Vůbec poprvé v historii využije série EA SPORTS NHL výkonu jednoho z nejlepších herních enginů, což s sebou přinese bezkonkurenční vizuální detaily u každému hitu, kličky a střely. Díky superhvězdným X-Factors a zcela novému systému schopností, který odemyká jedinečné dovednosti superhvězd NHL, poznáte osobnost a sílu elitních hráčů ligy. Hvězdy NHL v EA SPORTS NHL 22 věrně napodobují dovednosti a styl svých skutečných protějšků a jejich přínos na ledě je tak patrnější než kdy předtím. Superhvězdné X-Factors přináší do každého herního režimu od HUT po World of Chel nové možnosti v oblasti hráčských tříd. EA SPORTS NHL 22 je zcela novou hrou pro novou generaci, která vám nabízí více způsobů hraní a měření sil než kdy předtím. Těšte se na průlomový hokej.“

Nakonec vás asi zajímá to datum vydání. Ta jsou popravdě dvě.

Pokud si totiž předobjednáte standardní edici, pak hra vyjde 15. října 2021. V případě výběru X-Factor edice, se kterou získáte do začátků pár bonusů pro hokejisty navíc, je to už 12. října

Jako hlavní tvář tentokrát slouží Auston Matthews.

Autor článku - Michal Černý

Hru si můžete předobjednat na webu Xzone