WitcherCon 2021 - Zaklínačská mytologie nabírá na síle

10.07.2021

Víte, jak jsme psali o tom, že si čím dál více společností v herním průmyslu vytváří své vlastní streamované prezentace? Ani lidi ve vývojářské společnosti CD Projekt Red nenapadlo nic jiného, než si jednu takovou udělat. A to rovnou skrze tři kanály - Youtube, Twitch a Netflix.

Dostali jsme tak na WitcherConu celkem tři informace. Vynechám zcela takové to štěbetání okolo, kdy promlouvali jak herní tvůrci, tak třeba i herci ze seriálového zpracování Sapkowského povídek. Na konci článku naleznete celý záznam prezentace. Já chci nyní jen vypíchnout to nejvíce zajímavé.

Tedy.

Největší nadšení určitě získal oficiální trailer na druhou sezónu netflixovského Zaklínače, spolu s novým posterem a datem premiéry - 17. prosince 2021.

Na první pohled se zdá, že druhá řada bude snad o něco srozumitelnější a akčnější. Navíc se dočkáme zpracování povídky Zrnko pravdy, která se řadí k těm nejlepším, takže očekávání znalců původní předlohy rozhodně nejsou malá. 
Henry Cavill (Geralt) má ale ohromnou důvěru, protože podle posledních zpráv podepsal smlouvu na dalších pět řad. Což znamená, že s ním tvůrci počítají na všech sedm sezón, které od začátku plánují. 

Druhou zprávou je opět trailer a poster, tentokráte ke snímku The Witcher: Nightmare of the Wolf, oznámený již minulý rok. Jedná se o prequelový příběh k seriálu, jehož největší zvláštností je to, že se jedná o anime zpracování, na němž pracovalo korejské studio Mir. To budete nejspíše znát díky práci na seriálu The Legend of Korra

Ústřední postavou bude Vesemir, Geraltův mentor. 

Premiéra filmu je 23. srpna 2021. 

A nakonec je tu i všemi očekávaná herní část. 

Jak již bylo dříve oznámeno a nyní zopakováno, hra The Witcher 3: Wild Hunt se dočká next-gen updatu, takže si jej budou moct pořádně užít i majitelé nejmodernějších mašin. Tentokrát ale přidána informace o tom, že vyjde i zbrusu nové DLC inspirované netflixovskou sérií. 

Co konkrétně to ale znamená, zatím nikdo netuší. Toto DLC bude pro všechny majitele základní verze zdarma a dočkáme se jej už do konce roku.

Jak jsem slíbil, na konec přidávám i oficiální záznam přenosu. Jakmile bude k dispozici i druhý díl, bude sem přidán. 


Autor - Michal Černý