Winnie the Pooh: Blood and Honey - Krvavá pomsta Púa a Prasátka

02.09.2022

Jeden komentář pod trailerem na tuhle šílenost praví: „Ten zábavný fakt, že tohle je skutečný film a ne fanouškovský prank, je ohromující.“

A přesně to si říkám částečně i já, když se dívám na dvě krvelačné postavičky z mého dětství, kdy tenkrát byly tím nejroztomilejším, co jsem znal. Až po Pikachuovi samozřejmě.

Když jsem o tomhle projektu slyšel poprvé, což je asi dva měsíce zpátky, nevěnoval jsem mu přílišnou pozornost a skutečně si myslel, že se jedná o nějaký žert, fanmade záležitost o pár obrázcích. Jenomže pak začaly přicházet další informace a mně došlo, že se mám ve skutečnosti na co reálně těšit! Anebo ne?

Jasně, taky miluju roztomilého Púa s Prasátkem a tygrem a Ijáčkem a... každopádně vidět ty první dva zmíněné v live-action hororu je věc, kterou nutně potřebuju vidět už jenom z toho důvodu, abych byl svědkem toho, jestli samotný žánr přinese něco nového.  

A jaký je příběh? Zcela prostý. Poté, co zvířátka v lese opustil Kryštůfek Robin, se tihle dva časem zcvokli a vydali se na vražednou pomstu. Ale kdo ví, co se stalo s ostatními, ti možná vyčkávají do druhého dílu. Je možné se ho dočkat? Samozřejmě neznám konec a osud těch dvou šílenců, ale i když zemřou a film bude mít neskutečný úspěch, je tu dalších sedm kandidátů na masakry. A takový klokan umí být dost brutální. 

Jenomže tyhle typy filmů jsou buď nečekaným úspěchem, anebo totálním cringem. Nechme se tedy překvapit. 

Napovědět může už první čerstvý trailer, který je správně znepokojující a slibuje celkem hutnou atmosféru s mnoha dávkami krve. Byť herecké výkony nepůsobí úplně profi a mám trošku pocit, že to bude hlavní kámen úrazu. Jenže i tak si nemůžu pomoct, mně se to líbí. A zároveň si říkám, kolik lidí bude smutných z toho, jak se nyní nakládá s tak oblíbenými postavičkami u všech generací, kterým zbraně do ruky zkrátka nepatří.

Ferdu mravence se samopalem, který nás kosí za všechna počůraná mraveniště, byste asi taky neviděli rádi.

Co se ale slasher hororů týká, ukázka na mě působí minimálně jako průměrná oddechová brutalitka, zcela určitě ne pro děti, a ten fakt, že je to spojené s tak moc oblíbenou pohádkou a vyvedené do jisté míry do absurdna, je jistým způsobem lákavý. 

Podívejte se sami a a napište nám svůj názor. 

Autor článku - Michal Černý