Vlkodlak: Noční lovec - Konečně pořádná pecka od Marvelu?

07.10.2022

Většina fanoušků zřejmě ani netušila, že MCU halloweenský speciál s hororovou tématikou chystá. On však existuje. A je opravdu parádní!

Werewolf by Night je po dlouhé době asi jedním z mála projektů, do kterého Marvel spolu s Disney zbytečně nekecali. Režisér Michael Giacchino dostal takřka absolutní kreativní svobodu, a za tu se Kevinu Feigemu odvděčil precizní a perfektně odvedenou prací. I když v první polovině najdete jednu či dvě klasické „MCU ptákovinky", na výsledek to díky bohu nemá skoro žádný dopad.

Photo © Disney+
Photo © Disney+

Tahle černobílá lahůdka přináší něco, o čem si většina MCU projektů může nechat jenom zdát. Je osobitá, má vizi a nechybí jí sebevědomý tah na branku. Jasně, výraznou zásluhu na tom má fakt, že stopáž nemá ani 50 minut, ale je to problém? Rozhodně ne. Já osobně se mnohem raději podívám na tři kvalitní „kraťasy" s parádní atmosférou, které nebudou mít prakticky žádné hluché místo než na vleklé seriálové drámo, které se topí v šablonách a originalitu vidělo tak maximálně z rychlíku. Hlavně druhá polovina je totiž delikátně natočenou řezničinou, která mi v současných komiksovkách tak chybí.

Produkce navíc spoléhá zejména na praktické efekty, což má za výsledek relativně děsivá a hlavně věrohodně působící monstra. Ta díky příkladné péči všech zúčastněných netrpí problémem hopsajících a vizuállně „gumových" kreatur. Daredevil z úvodní (fyzické) oťukávačky s She-Hulk tak může jen mrzutě závidět v koutě.

Giacchino jednoduše ví, jak budovat atmosféru.

Photo © Disney+
Photo © Disney+

Režisér má na triku nepřekvapivě i našlapaný hudební podkres, který si pro potřeby filmu sám zkomponoval. Ještě aby ne, když je to vlastně jeho „hlavní profese". Moji soukromou poklonu si nad rámec běžného hodnocení vysloužil i tím pekelným suzafonem, který fyzicky podpálil a mě jakožto tubistu tím docela oslnil.

Na závěr těchto krátkých prvních dojmů bych ještě rád pochválil herecké obsazení. Protože casting je jednou z mála věcí, které v Marvelu bez výjimky fungují už od prvního Iron Mana. Gael García Bernal jako Jack mi hodně sedl a Laura Donnelly v roli Elsy mu zdatně sekunduje.

Feige má díky této jednohubce v rukou klíč k neuvěřitelně zajímavému světu, který má obrovský potenciál. Tak jen doufám, že ho nezahodí... Protože vidět pohromadě partu, kde by byl Jack, Man ThingMoon Knight, Blade a Black Knighta je v současnosti jednou z mála věcí, které bych v MCU moc rád viděl.

Večer si dám repete a doufám, že Vlkodlakovi dáte taky šanci...

Hodnocení - 80 %

Autor recenze - Nevka


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového