Virtuální představení HBO Max v Evropě - Nové informace, exkluzivní klip ze seriálu Peacemaker s Johnem Cenou a prequel Hry o trůny

05.10.2021

A je to tady. HBO Max se řítí na naše monitory obří rychlostí, a tak jsme se dnes mohli dočkat virtuálního eventu (30 minut dlouhé video), ve kterém jsme dostali konkrétní informace, vizi celého projektu a tradičně i nějaké ukázky nových seriálů. Neztrácejme tedy čas a pojďme si říct, co všechno se na nás valí.

Jelikož máme k dispozici tiskovou zprávu, která vše pěkně shrnuje, dovolím si její většinu otisknout i do článku a sem tam krátce okomnetovat.

,,HBO Max oznámila, že její služba bude v počáteční fázi vstupu na evropský trh dostupná zákazníkům ve 27 zemích. Dne 26. října 2021 bude služba HBO Max spuštěna nejprve ve Švédsku, Dánsku, Norsku, Finsku, Španělsku a Andoře a poté se v roce 2022 rozšíří i do střední a východní Evropy a Portugalska. HBO Max pak spustí vysílání v dalších sedmi zemích, konkrétně v Nizozemsku, Turecku, Řecku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě a na Islandu."

Posledních 7 států je novinkou, o které jsme nevěděli. Warneři totiž mají velkolepé plány:

,,HBO Max přichází do Evropy a přináší s sebou ty nejlepší filmy a televizní pořady, které za 100 let své existence vytvořila společnost Warner Bros., společně s pořady od HBO, Max Originals, DC a Cartoon Network," řekl Johannes Larcher, ředitel HBO Max International. 

,,Od Zpívání v dešti přes Matrix, Hru o trůny, Mare z Easttownu, Letušku, Super drbnu, Supermana a Jokera až po Bugse Bunnyho a Scooby Doo, u nás si opravdu každý člen rodiny najde něco, co se mu bude líbit a přinese mu vynikající divácký zážitek. HBO Max již brzy rozzáří obrazovky ve 27 zemích v Evropě a v 67 zemích po celém světě - a to ještě nejsme u konce, protože do roku 2026 chceme působit ve 190 zemích."

,,Kromě ikonického amerického obsahu světové úrovně bude HBO Max pod hlavičkou Max Originals nabízet hodiny zábavy od nejlepších evropských tvůrců. Mezi připravované tituly v této kategorii patří Kamikaze (Dánsko), Todo lo otro (Španělsko), Venga Juan (Španělsko), Garcia! (Španělsko), druhá série seriálu Zpřítomnělí (Norsko), Ruxx (Rumunsko), The Informant (Maďarsko), The Thaw (Polsko), Still Here (Polsko) a mnoho dalších, které budou oznámeny v nadcházejících měsících. 

 Toto by mohlo rozšířit divácké obzory o mnoho zajímavých počinů, stejně jako je tomu v případě Nezávislého amerického léta, které má na starosti Česká televize

,,Služba HBO Max bude spuštěna na nové globální technologické platformě, která uživatelům přinese lepší zážitek ze streamování díky novým funkcím a vlastnostem, jež umožní nabízení obsahu přizpůsobeného přímo jednotlivým uživatelům prostřednictvím personalizované správy obsahu a doporučení. Předplatitelé budou také mít možnost přizpůsobit si svůj profil HBO Max, čímž si k platformě vytvoří větší vazbu, a rodiče budou moci vytvářet dětské profily s rodičovskou kontrolou, která zajistí, že děti budou sledovat obsah odpovídající jejich věku. HBO Max bude možné sledovat na celé škále zařízení prostřednictvím různých distribučních partnerů a na počítači přes stránky HBOMax.com. Zákazníci budou moci platit prostřednictvím hlavních platebních partnerů, jako je VISA, Mastercard a PayPal."

Zní to zajímavě a veskrze jednoduše (nikoliv moc revolučně), no uvidíme, jak si s novou technologií HBO poradí.

,,Ve 20 různých zemích včetně severských států, Španělska, Portugalska a zemí střední a východní Evropy HBO Max nahradí stávající streamovací služby poskytované pod značkou HBO a bude k dispozici jak novým, tak stávajícím zákazníkům. Službu bude možné předplatit přímo nebo prostřednictvím příslušných partnerů."

No a nás samozřejmě zajímá cena služby. 

,,Cena HBO Max bude atraktivní díky novému ročnímu předplatnému, které nabízí 12měsíční přístup za cenu osmi měsíců, což je více než 30% úspora, takže například cena za měsíc tak ve Španělsku a Finsku klesne přibližně na 5,99 eur. Kromě toho se sníží měsíční předplatné pro zákazníky v severských zemích a pro zákazníky ve Španělsku zůstane zachována již tak velmi atraktivní měsíční cena. Před spuštěním služby dne 26. října budou navíc oznámeny speciální uvítací nabídky pro nové zákazníky."

Jaká bude konečná cena u nás lze těžko odhadovat. Přeci jen, je to až příští rok a že by se nezvyšovaly ceny všeho, to se říct opravdu nedá. Nicméně event nebyl jen o technických záležitostech a slibech, ale samozřejmě i o připravovaných projektech. 

V rámci slavnostního zahájení byly poprvé uvedeny ukázky z připravovaného seriálu House of the Dragon - příběh, jehož děj se odehrává 200 let před událostmi seriálu Hra o trůny, vychází z knihy George R. R. Martina Oheň a krev a vypráví příběh rodu Targaryenů (tuto ukázku si necháme na samostatný článek), třetí série seriálu Boj o moc a seriálu Peacemaker - tuto postavu znáte z filmu Suicide Squad, kde ji skvěle ztvárnil John Cena. Při té příležitosti zároveň Sarah Jessica Parker oznámila, že v prosinci proběhne premiéra seriálu And Just Like That..., což jakési pokračování seriálu Sex ve městě. 

Těšíte se na spuštění HBO Max? Sledujete jejich tvorbu? Na závěr článku se můžete podívat na onu exkluzivní ukázku z Peacemakera a dejte nám vědět, jak se vám zamlouvá.

Autor článku - Michal Černý