Víkendová open beta Diablo II: Resurrected - Udělejte si kakao, rohlík namažte máslem a zavzpomínejte na dětství

20.08.2021

Aspoň já tohle udělám! A víte proč? Protože si pamatuju na ty kouzelné večery, kdy jsem seděl u kamaráda v temném pokojíku před monitorem a nekonečné hodiny zkoušeli všechny tehdejší herní pecky. U toho jsme pili čaj nebo kakao, přikusovali chipsy, chleba s párkem, lentilky anebo onen rohlík. A užívali si atmosféru napětí a sdíleného dobrodružství, jak jen to bylo možné. 

Jednou z těchto nehynoucích her bylo samozřejmě i Diablo II, které vyšlo před 21 lety a navíc ještě na začátku letních prázdnin. Parky a hřiště byly z poloviny prázdné. A ačkoliv jsem si mohl občas hru jen zkusit, neboť jsem neměl PC, neuměl jsem hru dobře ovládat a tedy jsem zdržoval, pohlcoval mě celý ten příběh okolo vývoje a vnímal jsem štěstí hráčů, kteří to mohli hrát. Super big win na obě strany. A to mě bavilo a vlastně tak trochu baví i dodnes, i okolo jiných sérií.

A teď může nová generace zažít ten samý pocit. Pocit při hraní epického dobrodružství, kdy pouze ve svitu venkovních lamp, podivných zvuků zvenčí i ze hry, za bouřky či větrného počasí, zažíváte jiný svět, jste součástí velkolepého příběhu, v němž jste hrdinou a který konečně dokážete ovlivnit.

To celé ovšem v moderním kabátku, jenž přibližuje nároky soudobých hráčů.

Otevřená beta začíná dnes, 20.08.2021 v 19:00 a trvá až do pondělí stejného času večerního.

Velmi dobrou funkcí je možnost přepínání mezi novou a původní grafikou, čili ti, kteří neměli tu čest se seznámit s originálem a zajímá je původní práce, mají možnost. Určitě by toho měl ale využít každý a udělat si třeba jen srovnání tehdejších a dnešních možností. 

Taky potěší aktivní multiplayer, čili svoji nostalgii můžete sdílet ve hře samotné spolu se svými přáteli. Co se týká hrdinů, vyzkoušet si můžete cestu za Amazonku, Čarodějku, Barbara, Druida a Paladina, v plné hře budou ještě navíc Nekromancer a Assassínka. Bohužel, veškerý postup se s oficiálním vydáním smaže. Mrzet to ale nikoho nemusí, hratelné jsou pouze první dva akty, čili zas taková ztráta to nebude. 

Ochuzeni v betě nebudeme ani o doplňující filmečky, taktéž vylepšené moderní technologií. 

Více informací o celém projektu naleznete na oficiálních stránkách hry ZDE.