Venom: Let There Be Carnage - Nové plakáty a spojení s Morbiem

16.08.2021

Po několika odkladech to vypadá, že se druhého filmového Venoma, v podání Toma Hardyho, už konečně dočkáme. A to dokonce exkluzivně v kinech (jak divně by tohle znělo dva roky zpátky)!

Sony nedávno zveřejnilo nový trailer, dnes dokonce dva nové plakáty, které nám prozrazují i nové datum po posledním odkladu - 15. října 2021. Ono se to zdá jako za chvilku, ale když si uvědomíme, že film byl dotočen už v únoru 2020 a ještě pořád není 100% jisté, že i tohle datum vzhledem k situaci ve světě vyjde, je to ještě zatraceně daleko.

Ke snímku, respektive samotnému Venomovi, se ale pojí ještě jiná zajímavost, kromě neustálého odkládání premiéry. Několik dnů zpět se totiž režisér snímku Morbius - jo, ten film ještě pořád existuje a má do kin přijít v lednu 2022 - Daniel Espinosa lehce rozpovídal o samotném začátku natáčení tohoto vampýrského záseku v marvelovském filmovém vesmíru (neplést si s MCU, i když po událostech v seriálu Loki už je to asi jedno). Doslova řekl:

„Před začátkem dne, když se podíváte na rozvrh a stojíte na place, je to obvykle zvláštní pocit. Když se tam procházíte, vypadá natáčení jako švédská produkce, ale když se pak podíváte na rozpis a přečtete si jména jako Michael Keaton, Jared Leto, Tom Hardy...tak je to super a velmi vzrušující. Ale jakmile začnete pracovat, je to úplně stejné. Herec chce režiséra a herci chtějí být režírováni."

Spekulace o tom, že jsou tyto dva filmy propojené, se objevily už v minulém roce. Zdá se to být logické, vždyť oba dva spadají pod Sony a oba dva ,,hrdinové" jsou Spideyho známí nepřátelé. Přesto se zdály zpočátku oba dva filmy oddělené. Režisérův, zřejmě nechtěný, spoiler však odhaluje, že tomu tak nakonec není. Nicméně tohle kouzlo filmového spojení si už pro sebe dávno ukradlo MCU a navíc president Sony Pictures Sanford Panitch uvedl, že snímek Spider-Man: No Way Home má vysvětlit spojení mezi soňáckým a marveláckým filmovým universem. 

Čili nějaké spojení Morbia a Venoma je potom jaksi nedůležité.

Autor článku - Michal Černý