Tyler Hoechlin - Supermana chci hrát co nejdéle

11.08.2021

Dovedu si upřímně představit, že ačkoliv postavu Supermana dobře znáte, jméno Tyler Hoechlin vám nemusí vůbec nic říkat. Jednak je to způsobené tím, že Supoše hraje (zatím) pouze v seriálu a jednak proto, že aktuálně Supsovu slávu ještě pořád pohlcuje Henry Cavill, jenž se podle všeho v další své sólovce již neukáže. 


A proto je určité dobré říct, že pokud jste na seriál Superman a Lois, který se aktuálně chýlí ke konci první sezóny, ještě nenarazili, okamžitě to udělejte. Po konci sezóny chystám recenzi, ale už teď vím, že méně jak 90 % to zkrátka nedostane. Tak skvělé to je a minimálně Tyler si tuhle roli zaslouží jako málokdo jiný. Předtím se sice párkrát objevil v rámci Arrowverse v několika seriálech (debutoval v Supergirl), ale ty ani probírat zevrubně netřeba. 

Přitom je docela zvláštní, že Tyler chtěl být původně úplně jiný hrdina a taktéž ještě chvíli před prvním konkurzem ani nevěděl, o co kráčí. 

Nicméně vše zapadlo do správných kolejí a aspoň zatím se jedná o skvělý seriál se skvělým (většinou)  hereckým obsazením. Není proto divu, že se hlavní aktéři dostávají do hledáčku i takových médií, které by nečekali. Kupříkladu magazín Men´s Health, pro který se Tyler zamyslel nad svojí supermanskou historií, ale také nad výživou. Přece jen, jako mimozemšťan z Kryptonu potřebujete mít fyzičku.


„Zavolal mi jeden z mých agentů a řekl - Hele, myslím, že bych mohl vědět, o čem bude tvoje schůzka -  a poslali mi článek, že hledají herce na Supermana. Já si řekl - dobře, možná... kdo ví?...Šel jsem tam a asi půl hodiny jsme si povídali a lépe se poznali. Řekli mi - Chceme do toho jít. Je to něco, co by tě zajímalo? - a já řekl, že jasně., pojďme si o tom promluvit! Prostě jsme si povídali o té postavě, o tom, co nám na ní připadá zajímavé, a to bylo jen to jedno setkání...Později jsem se dozvěděl, že to zřejmě byla jediná schůzka, kterou kvůli té postavě absolvovali, takže ve mně zřejmě něco viděli.“

Tyler se tedy dostal do komiksového seriálového světa na stanici CW jako novu verzi Supermana, avšak nikdy neplánoval víc, než pár epizod. Poté ale zjistil, že tvůrci Todd Helbing a Greg Berlanti připravují vlastní sérii. A tak jsme se o rok později dozvěděli, že vzniká seriál Superman and Lois, který se soustředí i na úplně nové problémy - výchova dětí:

„Vždycky říkám, že to není role, kterou jsem si představoval, že budu hrát, ale myslím, že možná právě proto jsem schopen ji hrát tak, jak to dělám. Je to velká zábava a naštěstí to funguje. Vyrostl jsem s představou, že si zahraju Batmana a myslím, že kdybych hrál Batmana, byl bych si velmi dobře vědom toho, že ho hraju. Takže mi to skoro pomáhá v tom smyslu, že jsem Supermana z nějakého důvodu neměl na prvním místě, a díky tomu bylo snazší se té role ujmout."


Od té doby Tyler pečlivě pracuje na tom, aby dobře ztvárnil muže z oceli nejen psychicky, ale hlavně fyzicky. Jako bývalý vysokoškolský hráč baseballu za Arizonskou státní univerzitu a univerzitu v Irvine si osvojil podobnou mentalitu, aby se připravil na podobné role:

„Pro mě je to výzva, kterou oceňuji a jsem z ní nadšený...Tohle není film, není to jako pár měsíců příprav, pár měsíců natáčení a je hotovo. Natáčeli jsme deset měsíců a příští rok jich bude minimálně sedm a bude to každoroční záležitost. Takže jsem se opravdu těšil na tu výzvu, že se nedostanu na tohle místo jen krátkodobě, ale že si ho udržím, doufám, po dlouhou dobu...

...Miluji své činky a mám tady nastavené, abych dělal, co můžu. Hodně práce s činkami, hodně lavičky, pár lan a podobných věcí...Za posledních pár let jsem se zeštíhlil, a to hlavně díky stravě, řekl bych.“ 

Tyler zhruba na měsíc přešel na veganskou a poté na vegetariánskou stravu s vejci poté co zjistil, že je obtížné najít plnohodnotné bílkoviny bez toho, aniž by se do něj dostalo příliš mnoho sacharidů:

„Pro mě je to všechno o výkonu a o tom, jak se cítíte a co získáváte z jídla, které do sebe dostáváte...Jediné, co je pro mě konstantní, je žádný cukr. Nemám rád žádné přidané cukry. Dávám si jich velmi málo a pokud ano, tak třeba ovoce před tréninkem, abych do sebe dostal nějaké přírodní cukry. Ale většinou se snažím, aby toho bylo co nejméně, jak je to jen v lidských silách.“


Po roce hraní pak Tyler zdůrazňuje, jak skvěle se téma seriálu aktuálně hodí:

""Je tolik věcí, o kterých si myslím, že nás pohltily a o kterých jsme si mysleli, že jsou důležité. Ale všechny zmizely, byly přeloženy, zrušeny a jediné, co zůstalo, jsou vztahy...Líbí se mi, že se na ně v seriálu můžeme zaměřit. Je to nenahraditelné. Můžeme se snažit najít věci, které ty mezery vyplní, ale nakonec jde o to spojení s lidmi. Když všichni odejdou, jsou tohle věci, které žijí dál...“

Nakonec se vyjádřil i k samotné postavě Supermana:

„Je to skautík, vždycky udělá správnou věc. Není na něm (zdánlivě) nic zajímavého, je vždycky tak předvídatelný. A to mě právě fascinuje, protože to není obvyklé...Kolik znáte lidí, kteří dělají pořád správné věci? Není to snadné, takže mě spíš fascinuje než nudí, že někdo dokáže být tak nesobecký, tak obětavý, tak spokojený s tím, že má schopnosti ovládnout vesmír, a říká - Ne, ne, stačí mi to, co mám, tohle není pro mě...

...Někdo se mě zeptal - Proč teď potřebujeme Supermana? Já odpovídám, že znamená naději. A naděje není něco, co jednou dostaneme, máme ji, jsme dobří a hotovo. Je to konstantní záležitost a je třeba ji doplňovat. Stále se dějí nové věci a my se musíme umět dívat dopředu a mít nadějný výhled do budoucna. Co bychom jinak dělali?"

Autor článku - Michal Černý