Tři oříšky pro Popelku - Česká klasika má norský remake

02.10.2021

Tak nějak už jsme si zvykli na to, že hollywoodská mašinérie jednou za čas vezme nějaký starší a populární film a vytvoří jej znova pro nové publikum. V naší kotlině se tohle nestává téměř vůbec, tedy je veliká vzácnost, když taková situace nastane. Jako právě teď. Jen jsme si to nenatočili my sami.

Tre nøtter til Askepott - Tak zní norský název nové pohádky, jež bude do kin uvedena 12. listopadu. Přesný překlad zní Tři oříšky pro popelku a jak už jste asi pochopili z názvu, jde o předělávku česko-německé klasiky z roku 1973. Tedy, jak se dnes moderně říká, film byl tímto dílem inspirován.

Pokud vás překvapuje, že zrovna Norsko, pak je určitě dobré vědět, že právě tato země má stejně jako Německo a my velmi silnou fanouškovskou základnu a o vlastní verzi pohádky se tam hovoří už od roku 2015. A samozřejmě by to nebylo moderní dílo, kdyby okolo toho nebylo trochu kontroverze. Producentka Solveig Langeland totiž o nové Popelce pro magazín Variety prohlásila:

,,Je to velice moderní, feministická, ale zároveň okouzlující a atmosférická pohádka...Je to tak důležitý film. Když jsem byla malá, velmi jsem obdivovala původní (Vorlíčkovu, pozn. redakce) verzi Popelky a doufám, že oslovíme široké ženské publikum, které uvidí, že může být stejně odvážné a statečné jako ona."

Hlavní roli si zahraje tamní herečka Astrid Smeplass, která je ale místnímu publiku spíše známá jako zpěvačka s uměleckým jménem Astrid S. Její klipy na Youtube rozhodně nemají malá čísla. Zároveň je tím postaráno o hudební složku, ale pochybujeme, že kdokoliv dosáhne kvalit Karla Gotta. Ostatně ani o hlavní roli nemáme pochyb, že ať bude Astrid sebelepší, druhá Libuška Šafránková to taky úplně nebude.

Remake bude jistě ostře sledovaný nejen u nás, ale i v Norsku, neboť se tam Vorlíčkův originál těší stejné popularitě, jako u nás. A abychom se měli na co těšit, tvůrci nám na začátek října připravili malý dárek v podobě traileru, který má tak trochu hollywoodský feeling. A nechybí ani trošku digitálních doplňků. Aneb moderní pohádka, jak má být.

Autor článku - Michal Černý