Třetí Spidey: Kdo jsi a co jsi sakra udělal s Doctorem Strangem?!

24.08.2021

Trailer na třetího Spideyho konečně dorazil (článek s ním a povídáním okolo najdete ZDE). Jedna z postav se však chová až podezřele úměrně ke svému jménu...

Ťuk, ťuk. Kdo tam? Doctor Strange. Moudrý a vždy uvědomělý Doctor Strange? Tak to ani omylem!

V tomto článku se vyhnu klasickým tématům, které zahrnují myšlenku toho, jestli uvidíme ve filmu další Spider-Many, celou Sinister Six nebo třeba Daredevila. Mnohem zajímavěji se totiž začínají vyvíjet linky kolem Stephena Strange. Ten se sice „podivně" chová tak nějak pořád, ale tady jeho podivnosti překračují všechny meze. Na stole však leží hned několik variant, které by jeho chování mohly vysvětlit.

1. Je to prostě nesmysl

Hned na začátek si vyřadíme ze seznamu teorii, která se snad nikdy nenaplní. Spoléhá totiž na to, že se Strange z nějakého záhadného důvodu začal chovat jako naprostý hlupák, který si zahrává s realitami jen proto, aby napravil zpackaný Peterův život. Což by bylo trochu podivné, když si vzpomeneme na to, jakým způsobem přistupoval například k Tonymu v rámci Infinity War a Endgame. A ne, Stephen tak, jak ho známe, by nezachraňoval Parkera jen proto, že spolu zachránili svět. Strange vždy ví, co dělá. A většinou sleduje nějaký další záměr. Čímž se vlastně dostáváme k druhé variantě.

2. Strange sleduje „vyšší záměr“

Po vysoce nepravděpodobné možnosti přichází myšlenka, která je docela reálná. Jestli se Strange rozhodl, že bude měnit časové linky, pak k tomu musí mít dobrý důvod. Jak moc dobře víme z Lokiho, ve velkém se nám tady rozjel nešvar multiversa, který se prostě nějak řešit musí. Magie je schopná prakticky čehokoliv, ale musíme připomenout, že Strange ještě nějaké ty mezery v „silnějších" kouzlech mít bude. Jeho výcvik neprobíhal dostatečně dlouho na to, aby zvládal všechna kouzla naprosto dokonale. Je docela možné, že by rád multiversu zatnul takříkajíc tipec, ale Wong mu to nedovolí, dokud na to nebude dostatečně připravený.

Tuto variantu podporuje i myšlenkový strom, který stojí na základech zasněženého Sancta Sanctora. Je totiž možné, že se Strange pokoušel opět trochu hrát s magií, ale kouzlo se mu vymklo z rukou. Wong je dost evidentně vytočený a Strangeovi důrazně doporučuje, aby nic velkého nezkoušel. Ale známe Strange a jeho aroganci, jejíž návrat nepřímo potvrzuje i pomrknutí, které Strange udělá bezprostředně potom, co si Wong bere kufry a odchází portálem do Asie. Takže máme tady problém s multiversem, Wonga, který odjíždí někam na dovolenou, arogantního čaroděje a Petera Parkera, který může sloužit jako pomyslná „omluvenka" za to, proč si Strange „musel" hrát s vyšší magií. Což nezní tak nepravděpodobně.

3. Secret Invasion je v plném proudu

Další teorie stojí na principu příštího velkého eventu, kterým je Secret Invasion. Skrullové infiltrují Zemi a nahradí několik známých hrdinů svými vojáky. A když získají strategická místa v obraně Země, spustí kolotoč šílených událostí, které vše obrátí vzhůru nohama. V takovém případě by bylo možné, že někdo unesl Doctora Strange a nahradil ho Skrullem, který udělá všechno proto, aby si svou pozici udržel. Byl to navíc právě Spider-Man: Far From Home, který v potitulkové scéně Skrully opět připomněl. Po „divném" Furym a agentce Hillové bychom tak mohli dostat i skrullího Strange. Seriál k Secret Invasion bude v blízké době zahajovat natáčení, takže by to nebylo nic úplně nereálného.

4. Klasika posledního roku

A abychom vás neochudili o nejoblíbenější dohad od WandaVision, samozřejmě vytáhneme i Mephista. Fanoušci totiž nutně spekulují o tom, že Mephisto nahradil Stephena v jeho roli a vymýšlí své klasické proradnosti. Tuto variantu berte s rezervou. Víte, jak to s těmi dohady okolo Mephista je.

Pravdou však je, že když se Spidey objevil v podobné situaci v komiksech (identita byla odhalena), Mephisto se opravdu do hry dostal. A světe div se, dokonce se všechno točilo i kolem globálního „výmazu" paměti, který se objevuje i v tomto traileru. Takže i přesto, že se smějeme všem těm zvráceným teoriím o tom, jak se Mephisto schovává někde za rohem, dělá bububu a každou chvíli na nás odněkud vyskočí, musíme těmto výmyslům dát aspoň nějakou váhu. Víte jak to je. Tak dlouho se bude spekulovat, až se to jednou opravdu stane. Otázkou je, jestli k tomu dojde už ve čtvrté fázi, nebo spíše někde v budoucnosti, kde se to bude hodit více.

BONUS - Borec na konec

A kdyby to někdo nevěděl, tak Mephisto je zcela určitě ten týpek s lopatou tady na fotce. To, jak háže ten sníh do kyblíku, až moc nápadně připomíná čerta, který háže uhlí do kotle! Tato teorie je 100% pravdivá, a pokud vám někdo bude tvrdit něco jiného, pak mu nevěřte! Sdílejte než to Marvel odhalí a fotku smažou!

Autor článku - Nevka