Třetí Fantastická zvířata dostala název a datum premiéry

22.09.2021

J. K. Rowlingová se vrací s třetím dílem Fantastických zvířat a my doufáme, že se na to bude dát dívat.

Když se v kinech objevil první díl již zmíněné série, srdce fanoušků Harryho Pottera zaplesalo. Film sice nebyl dokonalý, ale jednalo se o příjemné rozšíření všemi milovaného světa a důstojného pokračování slavné ságy. O to větší šok přišel ve chvíli, kdy se začaly promítat Grindelwaldovy zločiny. Plytký a poměrně nudný příběh, všemožné překrucování nastolených zákonů magie a podivné faktografické výmysly (že ano Credenci), kterými Joanne vytočila nejednoho fanouška. Pár světlých momentů to mělo, ale když se to vezme kolem a kolem, nešlo rozhodně o nic, co bychom chtěli vidět podruhé - hovořím za celou naši redakci a většinu Potterheadů v mém okolí.

Do kin se však kvapem blíží třetí díl. Všichni tedy s napětím očekáváme, jestli se naplní naše obavy, které tak trochu počítají s podivnou příběhovou břečkou, nebo jestli se příběh opět kvalitativně pozvedne. Nový název však moc důvěry nevzbuzuje. Hned vysvětlím proč.

Fantastická zvířata tentokrát ponesou podtitul: „The Secrets of Dumbledore", čili „Brumbálova tajemství". Je tedy docela jasné, že se v tomto díle budou řešit kostlivci, kterých má Brumbál ve skříni asi docela dost. A jak nám napovídá konec Grindelwaldových zločinů, velmi pravděpodobně se bude řešit i minulost Credence. Sám za sebe doufám, že se snad potvrdí teorie, která tvrdí, že Gellert Credencovi celou dobu lže. Což by znamenalo, že tady ve skutečnosti není žádný příbuzenský vztah mezi ním a Albusem. Ale...

Pořád je asi pravděpodobnější, že to Rowlingová myslela vážně a ve trojce Zvířat nás uvrhne do víru rodinného dramatu. To by nemuselo být nutně zlé, ale aby to fungovalo, musí být scénář kvalitní. A tady přichází můj avizovaný problém. Pokud něco minule opravdu nefungovalo, byl to právě scénář. Joanne umí úžasně psát. Ale je velký rozdíl mezi tím, když píšete knihu, a když se snažíte napsat něco, co slouží (zjednodušeně) jako podklad pro finální natáčení filmu. Nicméně, neměl bych být jenom negativní. Budu věřit, že se Rowlingová od minula poučila. Každý má dostat šanci, aby napravil své chyby.

Premiéra je v tuto chvíli stanovena na 15. dubna 2022. Uvidíme, jestli bude datum finální, nebo do něj ještě zasáhnou případné odsuny spojené s koronavirovou pandemií.

Bonus na konec - Hojně se diskutuje i o tom, že ona tajemství budou zahrnovat i Brumbálovu homosexualitu, která je již delší dobu potvrzena samotnou J. K. Rowlingovou.

Jaký máte na Fantastická zvířata názor vy? Bojíte se třetího dílu nebo mu naopak věříte? Podělte se s námi o své názory v komentářích na Facebooku!