Tom Clancy's XDefiant - Ubisoft oznámilo novou free to play PvP střílečku

20.07.2021

Ubisoft nám už nějaký čas slibuje, že se více zaměří na free to play tituly. Svůj slib studio splnilo.

Tak přichází titul XDefiant, jenž je klasickou arénovkou, tentokrát v podobě dvou šestičlenných týmů jdoucích proti sobě. Základem hratelnosti je plnění misí.

Na první pohled je jasné, že je prostředí zasazeno do světa The Division, v němž se ale objeví postavy z dalších herních sérií, které jsou uskupeny ve frakce. Ty tu jsou celkem 4 - Wolves (Ghost Recon), Outcasts a Cleaners (Division), Echeleon (Splinter Cell).
Každá z nich samozřejmě nabízí jiné základní a hlavně speciální schopnosti. Tvůrci dále nabízí ohromnou variabilitu ve volbě výzbroje, zbraní a jejich doplňků.

Překvapivě nejvíce emočně se ale hovoří o autentičnosti zbraní a střelby, na kterou je kladen veliký důraz. Dokonce je tu možnost při respawnu vždy zvolit takové vybavení, které se aktuálně hodí k postupu protivníka. Jak říká jeden z aktérů prezentace Mark Rubin (výkonný producent) - Jsme na prvním místě střílečka!
Počítá se se stále rostoucím arzenálem, který má navodit pocit skutečné střelby a jejich účinků. Podle těchto slov a ukázek bychom tedy neměli čekat zběsilé vyprazdňování zásobníků, ale taktické použití vhodných zbraní a jejich účelné kombinace.

Tvůrci zároveň dodávají, že se má jednat o zcela nový pohled na herní univerzum Toma Clancyho, s čímž se pojí mnoho plánovaných doplňků a vytváření nových classů a postav.

No a protože se jedná o hru zdarma, nechybí ani klasické mikrotransakce.

Zda se skutečně bude jednat o zcela nový zážitek na poli PvP her, to se dozvíme z prvních reakcí už 5. srpna, kdy bude některým kanadským a americkým hráčům zpřístupněna testovací verze. Za mě osobně? Lehké zklamání.

Těšil jsem se popravdě na pořádnou příběhovku ze série Splinter Cell. K té jsem přičuchnul na PS2 s titulem Double Agent, který mě navnadil sjet si celou sérii od začátku. Sam Fischer je je prostě frajer. Tak snad aspoň vy, kteří máte v oblibě tento nový a oblíbený žánr stříleček, budete tentokrát spokojeni. 

Hra bude dostupná na Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5, PC a Google Stadia.


Autor - Michal Černý