The Witcher: Monster Slayer - Zaklínačem rychle a zdarma

23.07.2021

Už vás nebaví házet pokébalem v Pokémon GO, anebo máchat hůlkou v Harry Potter: Wizard Unite? Skvělé, tak to můžete zkusit s mečem a lektvary.

Studio Spokko totiž konečně vypustilo svůj titul The Witcher: Monster Slayer, ve kterém se stanete jedním z mnoha nových vědmáků v oboru. A protože studio spadá přímo CD Projekt Red, předpokládám, že se opravdu snažili a na poměry AR titulů z toho chtěli vytřískat co nejvíc.

Co tedy leží na stole?

Monster Slayer je hratelností klasické augmented reality (AR) RPG, ve kterém se herní prostředí přizpůsobuje reáliím vašeho okolí. Vy, jako nový zaklínač, budete dostávat různé questy, na jejich konci vás nejspíše čeká souboj s více než stovkou různorodých monster ze světa zaklínačského vesmíru, z nichž některé jsou zcela unikátní a vytvořené přímo pro hru.

Zajímavým rozšířením činnosti je poctivá příprava na lov, kdy si musíte namíchat ty nevhodnější lektvary pro dané monstrum, nebo si pořídit vhodnou zbroj a další doplňky. Také je zde možnost před samotným soubojem stopovat v okolí a ohledávat mrtvoly, což vám dá taky jistě nějaké informace o možné obraně. 

Nějaký větší příběh asi nečekejme, avšak určitý rámec to celé má. Vše se odehrává v dobách před Geraltem, v časech, kdy zaklínačské řemeslo je populární stejně tak, jako v dnešní době třeba realiťáci. Jsou všude. Lidé osidlují nové oblasti a potřebují pomoct vyčistit okolí od monster. Což je přesně hráčův úkol. Právě tito obyvatelé vám budou zadávat úkoly. A tyhle jednotlivé questy jistě malý příběh obsahovat budou. Nesmíme taky zapomenout na sezónní eventy, které jistě budou dalším zdrojem zábavy, stejně jako různé další updaty a nová rozšíření. 

Hra navíc bude reflektovat i denní dobu a počasí, takže určitá monstra můžete potkat jen večer, anebo za deště.

Pokud si chcete zkusit jaké to je být slavným vědmákem, určitě si Monster Slayer zkuste. Nakonec, venku je ještě pořád dobře, je léto a pohyb na čerstvém vzduchu nikomu neuškodí. A že máte možnost u toho zabít nějakou slizkou potvoru, která brání Frederikovi si na stráni postavit chalupu? Kdo by to nechtěl?

A abych nezapomněl - mikrotransakce. Jelikož je hra free-to-play, pak je součástí i možnost si pomoct za reálné peníze. V tomto případě nejvíce za zbroj, která by se jinak vyráběla moc dlouho. 

Pokud stihnete začít lovit do 28. července, dostanete jako bonus Kaern Mohern ocelový meč, který vám propůjčí 10% bonus zkušeností za zabití nepřítele. Což je slušný pomocník na rozjezd. 

Android - Google Play

iOS - App store


Autor - Michal Černý