The Way of Water: Finální trailer - Cameron je zkrátka jinde...

22.11.2022

Avatar nikdy nebude patřit ke špičkám scénáristiky, ba ani herecké výkony nemusí aspirovat rovnou na Oscara. To, co dělá tento svět výjimečným, jsou pevná režisérská vize, prvotřídní uchopení a zachycení atmosféry a vizuální zpracování pocházející z míst za hranicemi naší sluneční soustavy.

I přesto, že se jedná už o druhou velikou ukázku s mnoha záběry, daří se Cameronovi to, v čem dodnes mnozí selhávají. Zatímco jiní do všech ukázek nacpou více než polovinu příběhu a skoro všechny nejlepší akční scény, on má tolik materiálu a tak moc precizního, že si může dovolit vyhodit dva kulervoucí trailery s přenádherným vizuálem z budoucnosti, atmosférou, že by mohly Hry o trůny závidět, a taky nějaké akční scény, které nám ve své plné délce a intenzitě vyrvou v kině oči a uši z hlavy. A co je důležité - i tak o tom filmu, o jeho jednotlivých detailech, skoro nic nevíme. 

Protože dokázal Cameron před mnoha lety šikovně vybudoval provázaný svět s jednoduchým poselstvím, může dnes sázet při lákání na druhý díl hlavně na připomenutí toho, jak vše dokonale vypadá a jak se vše se vším provázané. Každý detail, jak to má Cameron rád, sedí přesně na svém místě. 

Mimochodem, ukázka, jako tradičně, přišla spolu se zahájením celosvětového předprodeje lístků, což rozhodně udělejte co nejdřív. Jen málokterý film v dnešní době skutečně za tu návštěvu kina stojí a jestli tohle není jeden z nich, pak žádný.