The Sandman - Oficiální trailer odhalil skvěle vypadající atmosférickou fantasy!

24.07.2022

Seriálových adaptací komiksů je v posledních letech více než dost, no o kvalitě bychom tu mohli vést dlouhou diskuzi. Ke slovu se ale nyní hlásí Pán snů - Sandman, kdy už teaser před několika týdny vypadal poutavě, oficiální trailer ale potvrdil, že bát se o výsledek snad vůbec nemusíme. Ba naopak.

Pokud byste náhodou nevěděli, co je Sandman zač, pak se jedná o slavný a oceňovaný komiks ze stáje DC (Vertigo) o Morpheovi (alias Sen), pánovi snové říše a členovi dynastie Věčných, který dokáže zhmotnit ty nejtemnější noční můry. Jednoho dne ale padne do zajetí a na dlouhých sto let zůstane snová říše bez jakékoliv kontroly. V realitě nastává mnoho zásadních změn, které ovlivní svět snících i bdících. Po svém vysvobození se tedy vydává Sen napříč časem i prostorem, aby napravil svoje chyby, poznal sám sebe i své protivníky a potkal spoustu nových a neznámých bytostí.

Na tvorbě seriálu se podílel dokonce i sám autor komiksu legendární Neil Gaiman, jenž pomáhal vybírat herce a byl členem produkce. Podle jeho slov jde dokonce o doposud nejvěrnější adaptaci jeho díla. A je to znát doslova na každém záběru, který v traileru je, a to nejen na vizuálu a atmosféře. Tom Sturridge jako Sen je vynikající volba, stejně skvěle na tom jsou ale projevem i ostatní herci. Obzvláště se těším na Marka Hammila, jenž propůjčil hlas oblíbené postavě jménem Mervyn Pumpkinhead. 

Sandman sám o sobě je úchvatným komiksovým dílem, kdy autor sám dlouho tvrdil, že není vhodné pro jakékoliv kinematografické zpracování. Naštěstí ale svůj názor změnil a spolu s Netflixem stvořil zřejmě jednu z nejlepších komiksových adaptací vůbec. A jelikož seriálový příběh bude zachycovat jen několik kapitol, dočkáme se s největší pravděpodobností i série druhé. Pokud bude mít samozřejmě ta první úspěch. Já v to pevně věřím. 

Sandman odstartuje 5. srpna a teď si užijte tu nádhernou jízdu. 


Autor článku - Michal Černý

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Asi jste si všimli toho, že u nás na webu vychází poměrně dost článků k novému filmu Arvéd. Je to zejména proto, že českou tvorbu (pokud v ní vidíme nějaký smysl) vždycky rádi podpoříme. Zároveň se však musíme přiznat, že už jsme film v rámci novinářské předpremiéry viděli. A výsledek je prostě dokonalý!

Neil Gaiman je, aspoň dle mého vidění, ve světě komiksů stejně tak veliké jméno jako kupříkladu Stan Lee, anebo v klasické literatuře Stephen King či J. R. R. Tolkien. Budeme-li se tedy bavit o nadpřirozenu a fantasy. Gaiman ve světě proslul hlavně díky sérii Sandman, která je mistrnou kombinací náboženských, pohádkových a všelijakých mýtických...

Na Disney+ se dnes dostal mnohými očekávaný animovaný projekt I Am Groot, jenž nám v pěti kratičkých epizodách přibližuje život malého Groota mezi koncem prvního a začátkem druhého dílu Strážců Galaxie. Jak to dopadlo? Hodně lidí zklamu, ale až na pár vteřin a vizuální zpracování nemám vůbec co chválit.