The Sandman - Oficiální trailer odhalil skvěle vypadající atmosférickou fantasy!

24.07.2022

Seriálových adaptací komiksů je v posledních letech více než dost, no o kvalitě bychom tu mohli vést dlouhou diskuzi. Ke slovu se ale nyní hlásí Pán snů - Sandman, kdy už teaser před několika týdny vypadal poutavě, oficiální trailer ale potvrdil, že bát se o výsledek snad vůbec nemusíme. Ba naopak.

Pokud byste náhodou nevěděli, co je Sandman zač, pak se jedná o slavný a oceňovaný komiks ze stáje DC (Vertigo) o Morpheovi (alias Sen), pánovi snové říše a členovi dynastie Věčných, který dokáže zhmotnit ty nejtemnější noční můry. Jednoho dne ale padne do zajetí a na dlouhých sto let zůstane snová říše bez jakékoliv kontroly. V realitě nastává mnoho zásadních změn, které ovlivní svět snících i bdících. Po svém vysvobození se tedy vydává Sen napříč časem i prostorem, aby napravil svoje chyby, poznal sám sebe i své protivníky a potkal spoustu nových a neznámých bytostí.

Na tvorbě seriálu se podílel dokonce i sám autor komiksu legendární Neil Gaiman, jenž pomáhal vybírat herce a byl členem produkce. Podle jeho slov jde dokonce o doposud nejvěrnější adaptaci jeho díla. A je to znát doslova na každém záběru, který v traileru je, a to nejen na vizuálu a atmosféře. Tom Sturridge jako Sen je vynikající volba, stejně skvěle na tom jsou ale projevem i ostatní herci. Obzvláště se těším na Marka Hammila, jenž propůjčil hlas oblíbené postavě jménem Mervyn Pumpkinhead. 

Sandman sám o sobě je úchvatným komiksovým dílem, kdy autor sám dlouho tvrdil, že není vhodné pro jakékoliv kinematografické zpracování. Naštěstí ale svůj názor změnil a spolu s Netflixem stvořil zřejmě jednu z nejlepších komiksových adaptací vůbec. A jelikož seriálový příběh bude zachycovat jen několik kapitol, dočkáme se s největší pravděpodobností i série druhé. Pokud bude mít samozřejmě ta první úspěch. Já v to pevně věřím. 

Sandman odstartuje 5. srpna a teď si užijte tu nádhernou jízdu. 


Autor článku - Michal Černý

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Bazaar Festival slaví 10 let. Dalo by se bilancovat, ale není to úplně jeho styl. Proto festival ke svému desátému výročí pozval na českou divadelní a taneční scénu mladší generaci umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy, kteří kladou důraz nejen na výsledné dílo, ale především na samotnou praxi. Tématem letošního ročníku proto jsou ODVÁŽNÉ...

S klepajícími se prsty datluji tyto dojmy ihned po novinářské projekci. Pokračování filmu, který označuji za jedno z předních sci-fi dékady, byť ne každý se mnou souhlasí. Pomalé tempo leckoho odradí, leckdo namítne, že je Duna nabubřelá a působí jako velký trailer na pokračování. Jaké jsou tedy moje pocity ze dvojky?

V moderní společnosti je prakticky nemožné potkat člověka, který se ani jednou v životě nesetkal se spojením pojmů mutant a bojové umění ninjů. Tahle kombinace se objevila v povědomí nejen fanoušků obrázkového čtení – komiksů, ale i hraných snímků, nebo jejich animovaných verzí. A to nemluvím o hromadě oblečení, hraček, sběratelských figurek a...

Je to už nějaký ten pátek, kdy Bohemian Rhapsody roztrhlo pytel s novou vlnou mainstreamových filmů o slavných hudebních legendách. Ke Queenům se přidal Eltonův Rocketman, Whitney Houston s I Wanna Dance With Somebody, zanedlouho se k nim přidá Michael Jackson... A to zdaleka nebude vše.