The Sandman - Oficiální trailer odhalil skvěle vypadající atmosférickou fantasy!

24.07.2022

Seriálových adaptací komiksů je v posledních letech více než dost, no o kvalitě bychom tu mohli vést dlouhou diskuzi. Ke slovu se ale nyní hlásí Pán snů - Sandman, kdy už teaser před několika týdny vypadal poutavě, oficiální trailer ale potvrdil, že bát se o výsledek snad vůbec nemusíme. Ba naopak.

Pokud byste náhodou nevěděli, co je Sandman zač, pak se jedná o slavný a oceňovaný komiks ze stáje DC (Vertigo) o Morpheovi (alias Sen), pánovi snové říše a členovi dynastie Věčných, který dokáže zhmotnit ty nejtemnější noční můry. Jednoho dne ale padne do zajetí a na dlouhých sto let zůstane snová říše bez jakékoliv kontroly. V realitě nastává mnoho zásadních změn, které ovlivní svět snících i bdících. Po svém vysvobození se tedy vydává Sen napříč časem i prostorem, aby napravil svoje chyby, poznal sám sebe i své protivníky a potkal spoustu nových a neznámých bytostí.

Na tvorbě seriálu se podílel dokonce i sám autor komiksu legendární Neil Gaiman, jenž pomáhal vybírat herce a byl členem produkce. Podle jeho slov jde dokonce o doposud nejvěrnější adaptaci jeho díla. A je to znát doslova na každém záběru, který v traileru je, a to nejen na vizuálu a atmosféře. Tom Sturridge jako Sen je vynikající volba, stejně skvěle na tom jsou ale projevem i ostatní herci. Obzvláště se těším na Marka Hammila, jenž propůjčil hlas oblíbené postavě jménem Mervyn Pumpkinhead. 

Sandman sám o sobě je úchvatným komiksovým dílem, kdy autor sám dlouho tvrdil, že není vhodné pro jakékoliv kinematografické zpracování. Naštěstí ale svůj názor změnil a spolu s Netflixem stvořil zřejmě jednu z nejlepších komiksových adaptací vůbec. A jelikož seriálový příběh bude zachycovat jen několik kapitol, dočkáme se s největší pravděpodobností i série druhé. Pokud bude mít samozřejmě ta první úspěch. Já v to pevně věřím. 

Sandman odstartuje 5. srpna a teď si užijte tu nádhernou jízdu. 


Autor článku - Michal Černý

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Od čtvrtých Postradatelných jsem neočekával vůbec nic. Měl jsem zrovna den volna, takže mi kino přišlo vhod, a stejně tak i mozkový relax v podobě nenáročného akčního filmu. A i přesto, že mi bylo jaksi jedno, co uvidím, jsem odcházel ze sálu s pocitem, že ty necelé dvě hodiny šly strávit mnohem zajímavějším způsobem a tak trochu jsem své...

Před rokem se poprvé nad Prahou nesl hlas Zvonu #9801, který symbolicky připomíná 9 801 rekvírovaných zvonů, odvezených v srpnu 1942 z protektorátu do válečných továren v Říši. Tak mohutný zvon byl v Praze naposledy umístěn před téměř pěti sty lety. Zrod Zvonu #9801 podnítila stejnojmenná iniciativa, odlití v nejstarším rakouském zvonařství...