The Matrix Awakens - Jak víme, co je skutečné?

06.12.2021

Už za pár dní se nám do života opět vřítí pan Thomas J. Anderson aka Neo, aby nás zatáhl ještě hlouběji do králičí nory. Spolu s tím se ale také dočkáme netradičního představení nové technologie Unreal Engine 5, kterou vyvinuli v Epic Games a slibují si od ní zcela nový zážitek při hraní her. 

Hned na začátku možná přijde pro mnohé zklamání, ale Matrix Awakens není plnohodnotnou hrou. Jedná se ,,pouze" o technologické demo, jenž má představit zcela netušené možnosti nového enginu a způsobu vyprávění příběhů na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X/S. 

Na výrobě se spolu s Epicem podíleli i tvůrci filmové série, a to i samotná Lana Wachovski, stojící za nynějším filmem Matrix: Resurrections. Již nyní si můžete na oficiálních stránkách Unreal enginu stáhnout do svých strojů zhruba 25 GB aktualizaci, kterou ovšem bude možné spustit až 10. prosince, a to po eventu The Game Awards, jehož přenos u nás začíná ve 2 hodiny ráno. Tam se zároveň dozvíme mnohem více informací.

Možná se ptáte, proč zrovna tato forma propagace s propojením do filmového světa? A já odpovídám - Jak jinak byste chtěli představit ,,revoluci" v herním průmyslu, než pomocí franšízy, která na konci devadesátých let přepsala pravidla akčního sci-fi žánru?

Celá záležitost má dokonce i kratičký teaser, ve kterém vystupuje samotný Keanu Reeves. A nutno říct, že i v těch několika sekundách (a celkové prezentaci) je cítit něco velikého. Těšíte se?

Autor článku - Michal Černý