The Lord of the Rings: Gollum - Nový trailer láká zabíjením skřetů

14.12.2021

Opět se na chvilku vrátíme k eventu Game Awards 2021, na kterém jsme se opět na chvilku dostali ke hře, jež byla oznámena už v roce 2019 a k mání bude během příštího roku na podzim. Sice jsme nedostali žádné nové záběry z gameplaye, ale i tak má ukázka celkem slušnou atmosféru.

Na nový herní počin z prostředí Středozemě se těší nejeden fanoušek Tolkienova světa a jeho herních adaptací. Jednak si konečně budeme moct zahrát za úplně ,,novou" postavu Golluma a jednak už z prvních ukázek bylo patrné, že i vizuálně na tom nebude titul úplně špatně. Dost velkým lákadlem je také příběh, který si mohli tvůrci od základu upravit podle sebe, poněvadž hra zachycuje Gollumovo období, o kterém čtenář Pána Prstenů neví vůbec nic. Tedy období mezi jeho proměnou a okamžikem, kdy se poprvé ukáže v příběhu. Což rozhodně není malý časový úsek.

Také určitě potěší forma akční adventury, kde bude kladen veliký důraz na plížení a rafinovanost překonávání překážek, tedy akční sekvence s meči a zapojení se do velkých soubojů určitě čekat nelze. Před hráčem bude spousta možností voleb, které ovlivní Gollumovu osobnost a samozřejmě i další události ve hře. Kdo se trochu vyzná tak ví, že se v Gollumovi stále ještě ukrývá jeho druhá a původní osobnost - Sméagol - jež se občas prodere na povrch a chová se o dost smířlivěji. Podle toho, jak se hráč bude rozhodovat, budou se střídat i tyto dvě osobnosti.

Autoři nás ještě lákají na průzkum obřího kusu Středozemě jeho očima a prý nás vezme do míst, do kterých jsme ještě neměli možnost nahlédnout. Nicméně i tady platí, stejně jako v případě Gollumovy životní pouti, že si tvůrci mohou v lehce omezeném rámci dělat prakticky co chtějí a vymyslet si jakoukoliv lokaci, poněvadž ani tolik důsledný Tolkien nepopsal každý kout svého světa. 

Na Steamu si jinak můžete prohlédnout i předchozí propagační materiály a hodit si hru do wishlistu.

Nyní se ale už sami podívejte na novou ukázku a pak nám dejte vědět, jak na vás zapůsobila:

Autor článku - Michal Černý