The Continental - Spin-off série John Wick získal režiséra

20.07.2021

Aspoň to tvrdí celkem důvěryhodný magazín Hollywood Reporter na svých webových stránkách. 

Tím režisérem je Albert Hughes, kterého můžete znát především díky jeho snímkům Menace II Society a The Book of Eli, na kterých spolupracoval i se svým bratrem. 

Konkrétně natočí dvě epizody ze tří plánovaných, první a poslední. Režisér druhé epizody není znám. Schéma seriálu je celkem jednoduché, bude se jednat o tzv. event tří nocí (three-night event) probíhající během tří zhruba 90minutových částí.
Děj nás zavede do 70. let 20. století, tedy 40 let před únosem psa. Hlavní postavou budiž mladá verze majitele hotelu Winstona, jehož v budoucnosti představuje Ian McShane. Winston se zde teprve stává nájemným hoteliérem a pomáhá budovat zázemí a bezpečný přístav pro nejrůznější nebezpečné existence. Z jeho minulosti se tedy dozvíme nejvíce. 

Podle všeho se studio Lionsgate chce na sérii pořádně vyřádit, a tak kromě tohoto projektu vzniká čtvrté filmové pokračování, páté už se chystá. Pro ně je evidentně tato franšíza velmi důležitá a není se vlastně ani čemu divit. Nejenže každé další pokračování umělo ještě víc udeřit na cílového diváka, ale Keanu se po delší době opět dokázal najít ve ztvárnění charakteru takovým způsobem, že je z toho opět jedna z jeho ikonických životních rolí. Po Neovi a Constantinovi má tak další zcela důvěryhodnou a dlouhodobě životnou postavu. 

V seriálu ho sice sice neuvidíme, avšak projekt realizují prakticky stejní lidé, jako v případě filmů. Režisérem zůstává Chad Stahelski, scénáře se chopí Derek Kolstad, místo v produkci se našlo i pro spolurežiséra Davida Leitche. 

A tak nezbývá, než být zvědavi na výsledek. Já tomu docela věřím. 


Autor - Michal Černý