Teaser trailer na Mission: Impossible 7 - Tom Cruise je šílenec!

23.05.2022

Aktuálně Tom Cruise začíná ovládat kinosály s pokračováním Top Gunu, což je možná i důvod, proč se v Paramount Pictures rozhodli více než rok před premiérou zveřejnit první ukázky z chystaného zakončení ikonické M:I série, jež tentokrát ponese označení Dead Reckoning (v češtině Odplata). A i z dosti zběsilého sestřihu je jasné, že půjde o finále prvotřídní kvality.

Jak si možná povšimnete, film nese název Part One, což znamená přesně to, co si myslíte. Epický závěr série, jež nás provází více než 20 let, bude skutečně rozdělen na dva snímky, přičemž ta první část vtrhne do kin v létě roku 2023. A co podle prvních záběrů můžeme očekávat?

V první řadě to bude tradičně neskutečný výkon téměř 60letého Toma Cruise, který si opět všechny nebezpečné kaskadérské kousky zažil na vlastní kůži a ze záběrů musí být každému jasné, že ve většině z nich stačila jedna chyba a už nemusel být mezi námi. A pokud jste si mysleli, že předchozí díl s podtitulem Fallout byl, co se týká jeho kousků, vrcholem, pak to byla chyba. Tohle nelze popsat, to musíte zkrátka vidět. 

V řadě druhé, ale stejně důležité, je to režie v rukách Christophera McQuarrieho. Ten sérii převzal v pátém dílu - Rogue Nation - což byl i díl, který mě neskutečně potěšil a i díky němu mě to opět celé začalo bavit. 

I když teaseru chybí lepší hudba a se střihem si taktéž mohli lépe pohrát, i tak mě osobně neskutečně nahajpoval na příští rok, poněvadž nabízí hutnou atmosféru, spoustu lokací, neuvěřitelných akčních sekvencí a samozřejmě to nejlepší... běhajícího Toma Cruise. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Autor článku - Michal Černý