Superman je bisexuál - Zničí to komiksový svět?

13.10.2021

DC přichází s novinkou, která sice může některé fanoušky potěšit, ale velkou část z nich spíše rozladí. Komiksy totiž čím dál více reflektují dění v reálném světě, což má za následek i nedávné oznámení, že syn Clarka Kenta/Supermana bude ve svém novém příběhu bisexuál

Jonathan Kent, který převzal hrdinské žezlo od svého otcese má v nové sérii romanticky zamilovat do svého kamaráda a reportéra Jaye Nakamury. V tom lze vidět i odkaz na jeho otce, který se pro změnu zamiloval do reportérky Lois Lane. Díl série Son Of Kal-El, ve kterém k tomuto odhalení dojde, má vyjít v listopadu a určitě nám prozradí víc, než jen pár obrázků. Nezbývá tedy než čekat, co se z toho vyvrbí.

DC se tímto krokem snaží přiblížit tuto problematiku mladším čtenářům, kteří hledají své místo na světě. Hlavním hnacím motorem je pak snaha vydavatelství, aby se se svými hrdiny mohl ztotožnit naprosto každý, nehledě na orientaci. Zda udělalo DC krok správným směrem necháme čistě na každém čtenáři zvlášť, já osobně jsem s tímto tahem spokojená. 

Scénář má na starost Tom Taylor

,,I've always said everyone needs heroes and everyone deserves to see themselves in their heroes."
(,,Vždy jsem říkal, že každý potřebuje hrdiny, a každý si zaslouží vidět se ve svých hrdinech.")
Tom Taylor, Twitter

Autorka článku - Maria Martines