Super Mario Bros. ve filmu - První trailer příjemně překvapil

07.10.2022

Když v roce 1993 vyšel na světlo světa celkem zábavný, avšak krvelačně průměrný hraný film o nejslavnějších instalatérech světa - Mario a Luigi - málokdo asi čekal, že by někdy v brzké době mohl přijít další pokus. Snímku tenkrát nepomohli ani Bob Hoskins či Dennis Hopper a dodnes se mnoho lidí ptá, včetně nich samotných, proč v tom vůbec hráli. 

Nicméně další live-action verzi legendární hry z dílny Nintenda jsme skutečně až do dnešních dnů nedostali a vypadá to, že ani dlouho nebude potřeba. Přichází totiž skvěle vypadající animák, který by mohl filmovému Mariovi dost výrazně napravit reputaci.

První zmínky o novém zpracování přišly už v roce 2014, kdy na internet unikly informace společnosti Sony o jednání s Nintendem, každopádně o tři roky později ze Sony už bylo najednou studio Illumination pod hlavičkou Universal Pictures, které je známé především díky práci na Mimoních. V roce 2018 byla tahle informace skutečně potvrzena s tím, že do roku 2022 chtějí mít hotovo. A to se vlastně podařilo.

Co určitě potěší herní fanoušky je fakt, že se na produkci filmu podílel sám Šigeru Mijamoto, tvůrce herního Maria. Milovníky soudobých herců a hereček zase může ohromit herecké složení, kdy Mariovi propůjčil svůj hlas Chris Pratt, jenž je celoživotním fanouškem této postavičky, princezně Peach, vládkyni Houbového království, dala život skvostná Anna Taylor-Joy, hlavního záporáka Browsera si zase střihnul Jack Black. 

První trailer zatím působí vizuálně úžasně, dokonce se zdá, že by to mohlo být i vtipné a moje první dojmy jsou silně pozitivní, tedy na snímek se dost těším. Příběh zatím není vůbec známý, ale nic složitého nečekejme. Evidentně jde o starou dobrou klasiku, ve které kráčí o záchranu princezny ze spárů Browsera, přičemž jednou z Mariových překážek bude i to, že se v tomto světě ocitnul úplně poprvé. 

V kinech se filmu dočkáme na konci března 2023 a doufejme, že této nesmrtelné herní značce neudělá ostudu.  

Autor článku - Michal Černý