Střípky z Gamescomu - Hogwarts Legacy, Dune: Awakening a BlackTail

24.08.2022

24. - 28. srpna probíhá v Kolíně nad Rýnem (Německo) největší evropský herní veletrh Gamescom, takže pokud to máte blízko, rozhodně neváhejte. Nicméně nám ostatním musí stačit aspoň tradiční streamované zahájení této oslavy herního průmyslu, při kterém je vždy zveřejněno spoustu nových titulů a taktéž se dozvíme nové informace k těm dávno oznámeným.

Bohužel není v mých možnostech se tu vyjádřit ke každému projektu a popravdě, ani mě všechny neoslovují, avšak vybral jsem aspoň 3, na které se těším už dlouho, anebo mě právě při této prezentaci zaujaly. O záznam akce a zhlédnutí všeho, co bylo prezentováno, ale ani tak nepřijdete, na konci článku najdete celé video.

Hogwarts Legacy

Kdo nás sleduje delší dobu tak ví, že na tento projekt se těšíme už hodně dlouho. Otevřený svět s možností zkoumat Bradavice, Prasinky a vůbec celé okolí, létat na košťatech, vylepšovat co se dá a ovlivňovat svými rozhodnutími dění ve hře je přesně to, co fanoušci starého dobrého potterovského světa potřebují. A to ani nemluvě o zatím slušném vizuálu. Ale článků jsme tu o tom napsali už dost.

Na Gamescomu jsme konečně dostali příběhový trailer, který se k lehkému překvapení zaměřuje na černou magii a možnost ji implementovat do naší výbavy. To vše díky studentovi Zmijozelu jménem Sebastian Sallow, se kterým se můžeme spřátelit, pomoct mu vyřešit rodinné tajemství a on nás na oplátku zasvětí do tajů temných zákoutí magie. Zda se to ale stane záleží čistě na hráčích. 

Jako bonus byl oznámen bonus k předobjednávce digitální deluxe edice. V něm je konkrétně - Dark Arts Pack (Thestral Mount, kosmetický set Dark Arts a bojová aréna Dark Arts), Onyx Hippogriff, Dark Arts Garrison Hat a 72hodinový předběžný přístup ke hře. Bohužel, pokud někdo čekal změnu ve vydání, zklamu vás. Odklad stále platí, hra by tak měla vyjít skutečně až v únoru 2023

Dune: Awakening

Duna je zejména v posledním roce hodně žhavým uhlíkem a není divu, že na její aktuální slávě chce vytěžit co nejvíc lidí. Není to nic překvapivého, nové filmové zpracování se povedlo na jedničku a druhý díl nás čeká již příští rok. Herní zpracování je tak v podstatě logickým vyústěním. 

Nejde ovšem o herní přepracování filmu, jde o svébytný počin na základě první knihy. Budeme se toulat napříč nehostinným písčitým prostředím a učit se všechny triky a fígle, které nás budou udržovat naživu, a to nejen před červy. Budování skrýší by mělo být hlavní prioritou, stejně jako sběr vzácného koření, které dokáže znásobit smysly a přidat navíc speciální schopnosti. To vše v bohatém a otevřeném světě. 

Zní to jako příliš skvělá pohádka? Asi ano, je dobré totiž dodat, že se jedná o MMORPG, důležitým faktorem tak bude i nutná spolupráce s ostatními hráči. Tento fakt nepobírá příliš hráčů s nadšením a i za mě by bylo lépe, kdy se jednalo o čistou „singlovku“. Aspoň ten trailer umí slušně nalákat. Datum vydání je neznámé, ale aspoň se můžete přihlásit do testování beta verze. 

BlackTail

A nakonec tu máme projekt, který sice nemá takové jméno, ale myslím si, že by mohl na konci roku patřit k tomu lepšímu z herních zážitků. 

Jedná se o fantasy záležitost se slovanským tónem, kdy se zhostíme role mladé čarodějnice,  jež je vyhnána z města a může tak začít objevovat tajemný les, ve kterém se určí nejen její osud, ale také osud celé země a jejích obyvatel. Oficiální popis nám dokonce tvrdí, že se staneme součástí vzniku mýtu o babě Yaze, protože přesně to ona mladá dívka je. Což zní velmi zajímavě a už jen za ten námět tleskám. 

Na Steamu je nyní dokonce titul ve slevě, přičemž vyjde 15. prosince

A nakonec ještě slibovaný záznam z celé akce:


Autor článku - Michal Černý


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Bazaar Festival slaví 10 let. Dalo by se bilancovat, ale není to úplně jeho styl. Proto festival ke svému desátému výročí pozval na českou divadelní a taneční scénu mladší generaci umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy, kteří kladou důraz nejen na výsledné dílo, ale především na samotnou praxi. Tématem letošního ročníku proto jsou ODVÁŽNÉ...

S klepajícími se prsty datluji tyto dojmy ihned po novinářské projekci. Pokračování filmu, který označuji za jedno z předních sci-fi dékady, byť ne každý se mnou souhlasí. Pomalé tempo leckoho odradí, leckdo namítne, že je Duna nabubřelá a působí jako velký trailer na pokračování. Jaké jsou tedy moje pocity ze dvojky?

V moderní společnosti je prakticky nemožné potkat člověka, který se ani jednou v životě nesetkal se spojením pojmů mutant a bojové umění ninjů. Tahle kombinace se objevila v povědomí nejen fanoušků obrázkového čtení – komiksů, ale i hraných snímků, nebo jejich animovaných verzí. A to nemluvím o hromadě oblečení, hraček, sběratelských figurek a...

Je to už nějaký ten pátek, kdy Bohemian Rhapsody roztrhlo pytel s novou vlnou mainstreamových filmů o slavných hudebních legendách. Ke Queenům se přidal Eltonův Rocketman, Whitney Houston s I Wanna Dance With Somebody, zanedlouho se k nim přidá Michael Jackson... A to zdaleka nebude vše.