Streamovací služba Disney+ bude v ČR spuštěna až příští rok

13.08.2021

Věřím tomu, že už se spousta lidí těšilo na to, jak si letos na podzim předplatí Disney+ a bude moct v klidu sledovat všechny své oblíbené pořady. U nás je to hlavně cokoliv, co se týká Marvelu a Star Wars.

Jenomže Myšák má jiné plány, a proto si budeme muset počkat ještě jeden rok! Ano, čtete správně. Ve východní Evropě, což jsme i my, se dočkáme možnosti oficiálního předplatného až v létě 2022

O to více to člověka zpráva zamrzí ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že 12. listopadu 2021 se uskuteční obří event Disney+ Day, který jistě představí spousta nových projektů a plánů do blízké budoucnosti. Kromě všeho jiného se ještě ten den dočkáme premiéry rebootu slavného snímku Home Alone (Sám doma) - Home Sweet Home Alone.

Ptáte se na důvod takového odkladu?

Inu, to je jednoduché. Disney se aktuálně soustředí na ,,důležitější" část světa - asijské území - které vydělává opravdu veliké peníze a na rozdíl od zbytku populace není disneyovskou tvorbou tak přehlcené. Na jednu stranu to všichni chápeme. Aktuální počet předplatitelů D+ je něco přes 115 milionů, což znamená, že pokud bychom se my přidali s několika set tisíci až milionem/dvěma dalších, je to jako vylít hrnec s vodou rybníka. Něco to udělá, ale soupeřit se státem, který tam mrskne celou cisternu, prostě nejde. 

Na té druhé straně to ovšem nejsme jen my. Léto 2022 platí pro spuštění pro téměř celou východní Evropu, což je dost slušné hypotetické číslo, které do té doby, pokud bude chtít něco vidět, bude dál dělat to, co doteď. Hledat požadovaný obsah v pirátských vodách. A to určitě není způsob, kterým by chtělo Disney svůj program šířit. Nebo je jim to snad jedno? Tedy aspoň já nechápu, v čem je takový problém.

Předplatíte si Disney+, až bude dostupné? Lákají vás tamní filmy a seriály? Bude to jen kvůli Marvelu a Star Wars, nebo toho využijete čistě pro své děti?

Autor článku - Michal Černý