Stranger Things 4 - Nové záběry a odložená premiéra

09.08.2021

Nejspíše si nemusíme připomínat, jak moc velikým kulturním fenoménem se tahle série stala. Nejenže světu opět přinesla neotřesitelný feeling osmdesátkových filmů a seriálů, který v určitě podobě na scéně scházel, ale také pomohl streamovací službě Netflix na jejich raketové cestě do divákových peněženek. 

jednoduše, s každou další sezónou jsme čekali víc všeho a to jsme taky dostávali.

Jenže pak přišly jakési podivné světové události a všechno šlo do kopru. Zastavilo se natáčení, zastavila se produkce a sen o brzké čtvrté sezóně se začal rozplývat daleko do ztracena. A bohužel, není tomu konec.

Aktuálně máme dva nové poznatky.

Díky novému sneak peaku vidíme, že staří známí se vracejí v plné formě, dokonce i šerif Hopper vypadá, že je pořádně naštvanej, a také se aspoň zčásti opět podíváme do Hawkinských laboratoří (či jejich věrné obdobě). Všechno je také nádherně barevné, vybuchující, emočně vypjaté a obestřené ohromným nebezpečím. Ostatně, jak už jsme u tohoto seriálu zvyklí. To nejhorší na celé věci je ale jiná věc. Tou je datum premiéry. No, datum. Trailer nám odhalil pouze rok, a to ten příští. Po dvou letech čekání to tak vypadá, že si počkáme ještě rok třetí, samozřejmě v tom krajním případě. Přeci jen, 2022 je dost široký pojem.

Co se týká dalších podrobností, pak tvůrci bratři Dufferové slibují mnohem více lokací než doposud, nové postavy, doposud nejvíce děsivé okamžiky a světe div se, i minimálně další sezónu, na které mohli pracovat během zdravotních opatření během posledního roku. Inu, svět ST je tajemný, rozsáhlý a zatím přináší i dost peněz. Kdo by odolal?

Nezbývá než trpělivě stát a věřit, že až to konečně přijde, bude stát výsledek za své čekání. Jste fanoušky seriálu? Těšíte se na další řadu, anebo jste si mezitím oblíbili jiné světy?

Autor článku - Michal Černý