Star Wars: Visions - První anime z předaleké galaxie

05.07.2021

Když jsem si přečetl o novém plánovaném Star Wars projektu, očekával jsem jen další seriál na Disney+, se kterými se úplně roztrhl pytel a nic více jsem si nezjišťoval. To byla ale velká chyba, jelikož tentokrát půjde o něco trošku jiného.
Star Wars: Visions je totiž plánovanou sérií o devíti dílech ze světa Hvězdných válek. Tou zajímavou částí ale je, že se tentokrát tohoto projektu nechopili Američané, ale velká japonská studia, která se většinou zabývají jen anime.

Ano, nové Star Wars bude anime. Všech sedm studií přinese svůj unikátní východní pohled na tento svět a každé z nich přijde s jedním, některé se dvěma příběhy.

Úplně první příběh má na starosti studio Kamikaze Douga, tvůrci JoJo´s Bizarre Adventure. Jak jejich zvláštní styl tvorby bude do světa Star Wars sedět nikdo neví, ale rozhodně se na výsledek těším a doufám, že bude vše opět správně „bizarní".
Když už jsem u podivného stylu tvorby, o jeden z příběhů se postará Science SARU, kteří před pár lety přivedli na svět Devilman: Crybaby nebo třeba Ping Pong the Animation. Obě zmíněná anime mají jedny z nejoriginálnějších stylů animace ve východní tvorbě.

Dvou příběhů se také chopí studio Trigger, které stojí za bláznivými Kill la Kill, Little Witch Academia nebo třeba Inferno Cop. Ten, kdo nějaký ze zmíněných kousků zná, tak už teď ví, že se opět bude jednat o naprosto šílenou jízdu podtrženou krásnou a atypickou animací.
Když pominu třeba Kinema Citrus, které mimo známého Hrdiny štítu vytvořilo také precizní Made in Abyss, tak svůj prostor dostanou také méně známá studia. Tím je třeba Studio Colorido, které alespoň bude mít - po pár ne přímo povedených filmech - šanci si trochu spravit reputaci.

Část studií jsem zde uváděl hlavně proto, aby bylo vidět, že ani jeden z příběhů nebude stejný jako ten druhý a mimo různé žánry (jako například i samurajské drama) budeme moci vidět i různé druhy animací, které se už v samotném anime průmyslu od ostatních lišily.

První díl ze série Star Wars: Visions nás čeká 22. září tohoto roku a osobně se na japonský pohled na svět Hvězdných válek už teď nemůžu dočkat. Na první oficiální představení se můžete podívat zde:


Autor článku - Biasim