Star Trek: Picard - Teaser ke druhé sezóně

30.06.2021

Pokud vám tom uniklo, stejně jako mně, před několika týdny vyšel teaser trailer ke druhé sezóně seriálu Star Trek: Picard. A že ani nevíte o té první? 

Pojďme si velmi v krátkosti připomenout, o co tam jde.

Uběhlo bezmála 20 let od chvíle, kdy jsme jej naposledy viděli ve filmu Star Trek: Nemesis. Jean-Luc Picard (Patrick Stewart), jenž kdysi býval energickým a nadějeplným kapitánem hvězdné flotily, je pryč. Setkáváme se se zlomeným staříkem na jeho farmě ve Francii, kde truchlí po svém mrtvém příteli - Datovi, se kterým se setkává ve svých snech. Díky dramatickým událostem na Marsu, kvůli kterým přerušila Federace záchranu domovské planety Romulanů a po kterých byla zakázána výroba Syntetiků, rezignoval Picard na svoji funkci, Federaci opustil a stal se jejím ,,nepřítelem".

Picard však stále touží po nějakém vesmírném dobrodružství, což se mu záhy splní. Navštíví jej velmi zvláštní slečna jménem Dahj, která jej spatřila ve své vizi a věří, že jedině on jí může pomoci čelit nebezpečí a dopátrat se jejího skutečného původu.

Nechci zbytečně moc prozrazovat, ale sluší se říct, že seriál není tak úplně tím, čím tvůrci slibovali. Lákali na zcela nové příběhy, postavy a posunutí celé mytologie o kus dál. Což se ne tak úplně daří. Seriál z více jak poloviny vsází na staré známé postavy a odkazy na minulost, což je sice fajn, ale mnohdy zbytečné. Pro úplně nové diváky tak spousta scén nebude mít ten správný emoční nádech. Avšak objeví se zde i stále neskutečně sexy Sedmá z devíti (Jeri Ryan), což je veliké plus.

Ano, je tu několik úplně nových postav, k některým z nich budete dokonce chovat i veliké sympatie a budete si přát jejich vlastní spin-off. Kupříkladu takový kapitán Rios je dobrým příkladem. 

Už nebudu více prozrazovat, sami se určitě na první sérii podívejte. Není to sice žádná nahajpovaná podívaná, která vám vyvalí oči z důlků, konec je poněkud uspěchaný a v mnoha ohledech dost přepálený, ale pořád to patří k těm lepším příběhům z celé Star Trek mytologie. A je tu všechno, co potřebujete - Romulané, Borgové, Syntetikové, nějaké to spiknutí a pár překvapivých odhalení.

Druhá sezóna se objeví na našich obrazovkách v roce 2022.

A teď už slíbený trailer:


Autor - Michal Černý