Stane se Tokyo Revengers nejnovějším anime hitem?

22.09.2021

Čas od času se objeví anime, ze kterého se stane ještě na dlouhou dobu velký hit. Ať už je to Demon Slayer či nedávné Džudžucu Kaisen. I letos už se jedno našlo a troufnu si říct, že jím jsou právě Tokyo Revengers.

Život Hanagaki Takemičiho opravdu nestojí za nic. Je mu 25 let a zrovna, když se vrátí ze své brigády, tak ze zpráv zjistí, že jeho bývalá, ale hlavně jediná, přítelkyně Hinata zemřela díky Tokijského gangu Tokio Mandži.

Když se následně vydá na metro, je sražen pod jedoucí vlak. Ve chvíli, kdy začne naposledy přemítat nad svým životem, probere se v roce 2005. V době, která pro něj byla vrcholem jeho života. V době, kdy byl nejen spokojen sám se sebou, ale měl také přátele a přítelkyni Hinatu.

Díky této příležitosti se rozhodne dostat k pravým kořenům gangu Tokio Mandži a změnit budoucnost nejen svou, ale hlavně svých přátel.

Jak jsem již na začátku zmínil, pravděpodobně se z Tokyo Revengers stane velký hit. Série splňuje vlastně všechno, co by mainstreamové anime mělo mít. Je to ale dostačující, nebo se nad tím vlastně dá jen mávnout rukou, jako u již zmíněných projektů?

Ne, tentokrát už se jedná o opravdu kvalitní anime. Není tu sice nic tak světoborného, jako animace v Demon Slayerovi, ale vše tu společně funguje moc pěkně.

Po vizuální stránce se na to moc dobře kouká, postavy jsou zajímavé a stále vás nutí do toho, aby se vám chtělo dozvědět se o nich něco více. Chemie mezi Hinatou a Takemičim mi přišla celkem příjemná a vztahy dalších vedlejších postav byly udělané možná lépe, než právě u hlavní dvojice.

I samotný příběh, který se z úplného začátku zdá velice banální a nezajímavý, se začíná celkem rychle a dobře zamotávat a je vidět, že tohle na jednu sérii opravdu nevystačí. Však samotná manga má už přes dvě stě kapitol a dokázala překonat v prodeji i ty nejznámější kousky.

Cestování časem, se kterým se často pracuje velice složitě, zde také nijak zvlášť nerušilo. Ano, našly by se tu nějaké logické chyby, které vás po hlubším zamyšlení začnou celkem iritovat, ale rozhodně se nejedná o to nejhorší, co se mohlo stát.

Problém, který ale časem objevíte, je vyskytující se cenzura v západních zemích. Pokud sérii sledujete přes nějakou streamovací platformu dostupnou u nás, budou části epizod useknuty a odstraněny. Proč? No, řekněme že japonský znak pro Mandži by někomu mohl připomínat svastiku a tvůrci se očividně báli záporných reakcí. Pokud se ale dostanete k necenzurované verzi, není si v tomto ohledu naštěstí na nic stěžovat.


Teď ale přijde veliké ale...

Série je sice moc fajn a moc věcí jsem zde nějak moc nezkritizoval, ale také jsem zde nic zvláště neopěvoval. Podle sledování sociálních sítí a MALu je už částečně jasné, že se Tokyo Revengers chytí, do budoucna získají velkou popularitu a budou dostávat ta nejvyšší hodnocení. Dle mého to tak ale dobré, jak se to tváří, není.

Celkově neuvažuji nad Tokyo Revengers jako nad průměrnou sérii, právě naopak, zaslouží se lehce nadprůměrné hodnocení.

Hodnocení - 75 %


Autor článku - Biasim