Spider-Man: No Way Home - První trailer aneb jak vypadá typická disneyovská pohádka

24.08.2021

Po mnoha měsících kombinování různých teorií a spekulací ohledně toho, co a kdo se objeví v první ukázce, mohou konečně marvelovští fanoušci zklidnit svoji mysl.

Bez problému lze říct, že málokterý trailer byl až takhle očekáván, aspoň co se žánru týká. A jak to nakonec dopadlo? Rozhodněte sami, zda jste po zhlédnutí v ještě větším očekávání, no já bych k tomu rád něco řekl.

Nejprve se raději podívejte na trailer.

Za prvé vysvětlím název článku. Když se totiž zamyslíte nad tím, co v traileru sledujeme v základu za dějovou linku, pak je to vcelku prosté. Máme zde unaveného chlapce - superhrdinu, jehož život je těžký a tvrdý, protože každý ví, že je hrdina. A že pomohl zachránit polovinu vesmíru? Koho to zajímá, teď je to pro mnohé vrah jednoho magora, co o sobě tvrdil, že chce zachránit svět. A tak náš ztrápený kluk zajde pro pomoc ke strýčku Stephenovi, jenž v klidu odpočívá ve svém zimním paláci a kouzlí oheň v krbu.

Jak už to v pohádkách bývá, strýček mu i přes varování pomůže a tím jen tak mimochodem naruší rovnováhu vesmíru. Oba dva se tak dostanou na cestu plnou dobrodružství v paralelních vesmírech, kde naleznou pravé přátelství, zachrání svět a... no však si to umíte představit.

Celé je to samozřejmě poněkud složitější, protože tenhle příběh navazuje na příběhy jiné, či je s nimi nějakým způsobem spojen, tudíž to asi nedopadne tak jednoduše, že všichni žijí šťastně až do konce multiversa. Ale ta podstata tam z toho prýští, až oči bolí. A není to samozřejmě jen o jedné věci. Třeba takový Doctor Strange.

Strange je (nebo aspoň má být) tím nejlepším a nejsilnějším kouzelníkem na Zemi. Tak určitě, a proto neví, kdo je Thanos, neví, co je Multiversum a jak pořádně funguje, nezná beztak ani Skrully, kteří se mu hnedka vedle planety prohánějí ve vesmírné lodi společně s Furym...zkrátka, zdá se mi, že MCU Strange je jen jakousi podivnou figurkou, která ani nemá moc vědět, jen ji lze kamkoliv nastrčit jako spouštěč mystických událostí. Stává se tak pohádkovým dědečkem, který se sice tváří moudře, ale vlastně jen dělá dobré skutky, protože má dobré srdce. A když vykoná své dílo, zase nenápadně zmizí. 

Což se mi upřímně moc nezdá, stejně jako vývoj Spider-Mana. Širší povídání o Doctoru Strangeovi shrnul ve svém článku velmi výstižně můj kolega Nevka ZDE

No a nakonec, Alfred Molina jako Doc Ock. Zřejmě největší highlight celého traileru. Feeling dobrý, build-up asi též, ale to je tak všechno.
Jeden z nejslabších trailerů vůbec, samozřejmě s výjimkami typu Doc, Goblinova bomba nebo badass Strange. Avšak brzo se určitě můžeme těšit na pořádný našlapaný nářez, protože tohle je přeci jen jakýsi první teaser. A i když to bude pořád Spider-Mickey-Man, bude to třeba o poznání lépe vypadat. 

Autor článku - Michal Černý