Spider Man: Lotus - Fan film, který má sílu porazit celou pavoučí MCU trilogii!?

28.10.2021

Spider-Man (Peter Parker) byl, je a bude jeden z mála hrdinů, jehož životní příběh dokáže inspirovat k mnoha zajímavým variantám zpracování. A zatímco filmové studio z něj udělalo ošklivě digitální akční komediální postavičku, závislou na Starkovi a tužbě stát se Avengerem (což jde jaksi proti jeho základnímu charakteru), nyní tu máme plně fanouškovský výtvor, který sám autor označil za psychologickou studii.

Za filmem stojí člověk, který pracuje pod pseudonymem GJ Konop. Ten na crowdfundingovém serveru INDIEGOGO žádal o finanční podporu a té se mu dostalo. V úvodu o svém projektu píše:

,,Když jsem vyrůstal, Spider-Man byl vždycky důležitou součástí mého života. Ať už to bylo kvůli rozptýlení od problémů doma, nebo utíkání do světa, který mě přesahoval, byl se mnou na každém kroku - ne jako bezchybný idol, ale jako někdo, s kým jsem se mohl přímo ztotožnit. Peter Parker je okouzlující, protože není dokonalý - vzdává se, nestíhá, hroutí se pod tlakem. Spíše než ikona je tu proto, aby ujistil svět, že ve svých bojích není sám... reaguje, selhává a vítězí stejně jako kdokoli jiný. Tímto filmem se chceme ponořit do jeho přirozených lidských chyb - Co definuje člověka, který je drcen vlastní myslí? Čerpali jsme ze stovek různých komiksů z posledních let, ať už je napsal Stan Lee, Gerry Conway, Tom DeFalco nebo jakýkoli jiný legendární autor, který se této postavy ujal, a to vše ve snaze vytvořit příběh, jenž by tuto postavu co nejlépe uctil."

Na stránce projektu najdete samozřejmě další podrobnosti jakými jsou jména hlavních herců a koncept arty ke Spideyho obleku. Mimochodem, herci byli vybráni snad nejlépe, jak mohli, tedy aspoň co se týká vzhledu. Podobnost s klasickou předlohou je fantastická. To ostatně vidíte sami na fotkách. 

A teď se určitě zeptáte, jak je myšlen onen nadpis článku. Skutečně si myslím, že fanouškovský projekt má šanci být lepší, než vysoko rozpočtový ultra 8K snímek přímo od Disney/Marvelu?

Ano, a to hlavně z jediného důvodu. Tady jde totiž o skutečného Spider-Mana z komiksů a už jen z traileru je cítit, že ti, kteří film vytvořili, skutečně znají jeho pravdou podstatu. Což se o těch maniacích v Hollywoodu, kteří hledí hlavně na peníze, říct vůbec nedá. No a navíc ani digitální efekty nejdou vůbec špatné, když si uvědomíte, že rozpočet činil jen pár desítek tisíc dolarů. Co špatné, na první pohled jsou prakticky lepší, než co nám aktuálně předvádí Marvel na propagačních a uniklých materiálech k No Way Home.

Film bude představen během příštího roku a já se na něj už neskutečně těším. Jak se líbí trailer vám? 

Autor článku - Michal Černý