Šokující přiznání Kevina Feigeho: Marvel je opět v bankrotu!

01.04.2022

Všichni jsme si mysleli, že se scénář z devadesátých let už nebude nikdy opakovat. Marvel tehdy musel rozprodat filmovým studiím svá práva na postavy, aby se vůbec udržel na nohách. Naštěstí přišel Blade, Spider-Man, X-Meni a nakonec Kevin Feige se svým konceptem Marvel Cinematic Universe, aby lidé měli opět pro co žít a sledovat svoje hrdiny běhající po plátnech kin až do konce života. Bohužel, jak nyní vyšlo najevo, Marvel na tom není vůbec dobře.

Bůhví, jak dlouho by se to dařilo vedení Disney utajovat, ale nad tím už nemusíme spekulovat. Pravda vyšla na povrch díky dopisu, který zanechal prezident Marvel Studios na svém stolku v pracovně. On samotný beze stopy zmizel a nikomu nebere telefon. I přes to, že se toto psaní okamžitě dostalo do režimu TOP SECRET a nyní jej má šéf Disney Bob Chapek ve svém trezoru, podařilo se nám díky spolehlivým zdrojům vypátrat jeho obsah. A budete stejně šokováni, jako my. Píše se v něm:

Vážení a milí komiksoví fanoušci,

tato slova se mi nepíší lehce, ale už nemohu dál utajovat pravdu. Několik posledních let se zdá, že je Marvel na vzestupu jak duchovně, tak zejména finančně. Skutečnost je ale taková, že od uvedení filmu Avengers: Infinity War je studio každým rokem v čím dál větším mínusu. 

Dlouho jsem si to nechtěl přiznat, ale musím to říct. DC je zkrátka lepší úplně ve všem. Já sám miluji každičký jejich projekt ve spolupráci s Warnery i s televizní stanicí CW. Každý večer se koukám na jeden film či díl jakéhokoliv seriálu a je mi smutno z toho, jak moc pozadu je Marvel. Ale přiznávám, že koukat na marvelovky mě samotného vůbec nebaví. 

Upadající tržby jsme se snažili zachránit čím dál větším počtem počtem CGI efektů, které jsou zkrátka levnější než reálné kulisy a herci, ale ty ztráty jsou už moc veliké. Disney se sice rozhodlo použít Multiverse, abychom mohli do jednoho filmu strčit tři Spider-Many, ale tržby z filmu pokryly naše životní výdaje na pouhý jeden týden.

Své naděje jsme tedy vložili do SONY, ale ani jejich dokonalá díla bohužel nezastavila nezadržitelný pád. Přiznávám také, že jsem poslední 3 roky dotoval provoz studia ze svého tajného byznysu s přeprodáváním kartiček vzácných Pokémonů, avšak ty mi už došly, a tak není cesty zpět. Digimony nikdo nechce.

Pravda je, že Marvel je opět v krachu a nikdo s tím nedokáže nic udělat. Své dílo chci přenechat Zacku Snyderovi a doufám, že ho opět zvedne z prachu.

Omlouvám se všem. 

Kevin Feige 

Vedení Disney na naše telefonáty nereaguje, ale každým dnem očekáváme tiskovou konferenci, kde snad vše vysvětlí a nastíní, co bude s Marvelem dál. O všem budeme samozřejmě ihned informovat.

P.S.: Pěkného 1. dubna přejeme