Skřeti v chystaném seriálu Pána prstenů vypadají skvěle

22.06.2022

Prsteny moci se na Prime Video dostanou už letos 2. září. IGN momentálně zveřejnilo i několik nádherných pohledů na skřety, kteří se povedli prakticky dokonale.

Photo Credit: Ben Rothstein / Prime Video
Photo Credit: Ben Rothstein / Prime Video

Minimálně částečně tak utišili protesty, které se na seriál snesly po zveřejnění castingu a prvních ukázek. Amazon se totiž evidentně poučil z chyb Hobita a dal si záležet na praktických efektech. Své o tom vypovídá už fakt, že pro role skřetů se hledali herci s tělesnými vadami nebo výraznými rysy. Výsledkem, který tato snaha přinesla, se můžete pokochat v následující galerii.

O designu se rozpovídala mimo jiné i výkonná producentka tohoto seriálu Lindsey Weber. Ta podle svých slov miluje právě skřety, jejichž vzhled pro ni byl naprosto klíčový. Seriál se výrazně zaměří i na průzkum jejich kultury, protože postavení těchto tvorů ve druhém věku je výrazně odlišné od toho ve věku třetím. Těšit se tak můžeme na divočejší a surovější Středozem z pohledu rasy, která byla v tehdy výrazně méně organizovaná a roztroušená po celém světě. Tedy na dobu dávno před vznikem jejich monumentálních armád zla.

Ať už může být nedůvěra některých z fanoušků jakákoliv, tohle je jedna z těch dobrých zpráv. Vypovídá totiž o tom, že na seriálu pracují lidé, kteří k látce přistupují s láskou. Doufejme tedy, že ji dokáží přenést na naše obrazovky...

Zdroj informací a fotek - >IGN<