Sherlock Holmes: Chapter One - Jak to všechno začalo?

21.06.2021

Vývojářská společnost Frogwares nás už nějaký ten pátek zásobuje herními epizodami ze života snad nejslavnějšího detektiva - Sherlocka Homese

Poprvé tak učinili v roce 2002 s titulem The Mystery of the Mummy, přičemž šlo o klasickou klikací first-person adventuru. Od té doby vzniklo dalších 7 pokračování, osmé e právě na cestě. 

A aby to bylo o krapet zábavnější, autoři si pohrávají s časovým tokem, což v praxi znamená, že jednotlivé díly nejdou chronologicky za sebou. Proto se třeba až nyní, po 19 letech od prvního dílu, dočkáváme mladičkého detektiva (21 let), jenže je teprve na počátku své tolik známé cesty skrze přediva zločinu. V příběhu se dostaneme na středomořský ostrov Cordona, kde musí Sherlock vyšetřit nejen vraždu své matky, ale také mnoho dalších neplech, které se mu připletou do cesty.


V popisech na Steamu nám Frogwares slibuje příběh, ve kterém si získáme reputaci dosud ve hrách neviděným způsobem a Holmesovu osobu takovou, na jakou nejme zvyklí. Taktéž lákají na svobodu vyšetřování. To by mělo znamenat, že hra nám nijak nebude říkat, kde nalézt stopu, co tou stopou vůbec je a jak ji získat. 

Budete drsný detektiv, který vynucuje informace silou, anebo chytrými převleky? Vyřešíte všechny záhady, na které narazíte, anebo se budete soustředit jen na hlavní linku? Budete se spoléhat na neurčité sdělení několika stop, anebo najdete tolik důkazů, aniž by poté vznikly pochyby? 

Vše má záležet jen na naší fantazii, logickém uvažování a... prostě schopnosti být dobrý detektiv.

Pomoci by hráčům mohlo to, že se tentokrát jedná jedná o vizuálně zajímavý a pestrý otevřený svět, ale mnohem přínosnější budou určitě české titulky, které jsou již teď na Steamu ohlášené. 

No a jak to celé vypadá a o čem to je se můžete podívat na vlastní oči v gameplay traileru a oficiálním traileru, jenž byl představen na nedávné konferenci E3.

Hra vyjde tento rok na PC, PS4 a PS5, Xbox One a Xbox Series S/X


Autor - Michal Černý