Scénář k nové sérii Stargate existuje!

30.03.2022

Už více než tři roky se spekuluje o návratu jednoho z nejoblíbenějších sci-fi seriálů na obrazovky a monitory našich domácností, avšak do dnešních dnů jsme kromě pár náznaků nedostali nic, co by bylo skutečným potvrzením byť jen toho, že se na tom aktivně pracuje. To se nyní změnilo.

Nejblíže oficiálnímu potvrzení pokračování jsme se dostali v minulém roce, kdy se nejen sešlo pár známých protagonistů, aby přečetli scénář k jednomu dílu vyprodukovaný umělou inteligencí, ale sám režisér a scénárista Brad Wright hovořil o tom, že se chystá nejen další live-action, ale také animovaná série.

Významným krokem bylo taktéž odkoupení značně finančně vyčerpaného studia MGM, jenž Stargate produkovalo, společností Amazon, které rádo oživuje divácky oblíbené značky. Pán prstenů a Star Trek by mohli vyprávět. 

Poté ale na několik dlouhých týdnů vše utichlo a kdekdo by si mohl myslet, že se svého oblíbeného pořadu v nové verzi již nikdy nedočkáme. Joseph Malozzi, producent a scénárista předchozích projektů, nás ale na svém Twitteru vyvedl z omylu. Zveřejnil na něm totiž první stránku scénáře právě k nové sérii Stargate a píše k tomu:

„Verdikt? Fantastické. Perfektní série pro nové diváky, kteří o Stargate neví nic, ale zároveň bohatá a plná odměn pro dlouholeté fanoušky. Akce, dobrodružství, přátelství, humor, cool sci-fi, úžasné charaktery, přesvědčivý příběh a jeden extrémně nebezpečný záporák.“

Co se týká samotného scénáře a jeho první strany, jak sami vidíte, jedná se pouze o úvodní nadpis a jméno scénáristy. Dokonce ani podnázev série nám nebyl ukázán, takže víme stejné nic jako předtím, ale tohle aspoň svědčí o tom, že se na seriálu skutečně pracuje a zbývá vlastně už jen jeden poslední krok.

Aby tomu Amazon dal zelenou, stejně jako generál Hammond.


Autor článku - Michal Černý