Scarlett Johansson žaluje Disney

29.07.2021

Zpráva pro mnohé až příliš neuvěřitelná, avšak postavená na zcela srozumitelných základech. O co jde?

Ještě pořád aktuální a oblíbená hvězda marveláckého filmového vesmíru, který je právě v područí společnosti Disney, podle deníku The Wall Street Journal dnes, tedy 29. črvence 2021, podala žalobu na Walt Disney Co. A důvod je úplně jednoduchý.

Peníze.

V žalobě se tvrdí, že její smlouva byla porušena, když se tato společnost rozhodla uvést snímek Black Widow na své streamovací službě Disney+ ve stejnou chvíli, kdy měl premiéru v kinech. A nejspíše jde o správné obvinění, jelikož její smlouva s Marvel Studios měla zaručit exkluzivní uvedení pouze v kinech a od tržeb v nich se odvíjel její plat. Navíc už dříve prý bylo herečce přislíbeno za film fixně 15 milionu dolarů. 

V praxi to tak znamená, že dostane o mnoho, mnoho méně peněz, než na jaké měla právo.

Podle žaloby se navíc mělo jednat o vědomé porušení smlouvy a Disney k takovému kroku mělo studio Marvel přímo donutit. 

K případu se vyjádřil i sám zástupce Scarlett John Berlinkski, advokát společnosti Kasokitz Benson Torres LLP:

,,Tohle jistě nebude poslední případ, kdy se hollywoodský talent postaví společnosti Disney a vynutí si, ať už se společnost tváří jakkoli, zákonnou povinnost dodržovat smlouvy."

Ze strany Disney zatím žádné vyjádření nepadlo, ale Scarlett jistě rozjela zajímavou kauzu, která jen tak nevyšumí. A Disney to jen tak nezakecá. 

EDIT: Disney nakonec reagovalo vcelku rychle, no zde je odpověď:

,,Toto podání není vůbec opodstatněné. Žaloba je obzvláště smutná a znepokojivá, protože bezcitně ignoruje strašlivé a dlouhodobé globální účinky pandemie COVID-19. Společnost Disney plně dodržela smlouvu paní Johanssonové a navíc uvedení filmu Černá vdova na Disney+ se službou Premier Access výrazně zvýšilo její možnost získat další odměnu k dosavadním 20 milionům dolarů."


Autor článku - Michal Černý