Saints Row - Reboot série a remaster třetího dílu zdarma!

27.08.2021

V rámci eventu Gamescom přišlo na řadu i představení zcela nového zářezu do série Saints Row, který se má vydat úplně novou cestou a s předchozími tituly už nemít nic (krom nějakých narážek a pomrknutí) společného. 

Nový díl je nazván jednoduše Saints Row a hlavní příběh se zaměřuje na partu 4 přátel (jedním z nich jste vy), kteří chtějí dostat pod svoji kontrolu město Santo Ileso. Prostředí, ve kterém se hra odehrává, nejvíce připomíná western říznutý sci-fi prvky, ale odehrávající se v současnosti kdekoliv na území USA, kde se o moc perou pouliční gangy. Santo Ileso se totiž nachází kdesi v písečné oblasti uprostřed polí kaktusů, které většinu roku spaluje žhnoucí slunce. A drsná krajina potřebuje drsné způsoby přežití, přičemž nechybí ani pojízdné karavany s občerstvením a latté machiattem

Chopíme se postavy jménem The Boss, kterou si budeme moct uzpůsobit od základů a přiřadit ji i svůj specifický hlas. Našimi kumpány jsou Eli, který připravuje plány do akce, Neenah, nekompromisní a sympatická automechanička a Kevin, jenž vyhledává adrenalin, kde se dá. 

Naším úkolem je se krok po kroku zmocnit města nejen silou, ale taky ekonomicky. Vybereme si způsob podnikání, který je povětšinou spíše kriminálního charakteru, a jenž nám přinese nejen stabilní příjem peněz, ale i zkušenostní body směnitelná za mnohá vylepšení. Narazíme taky na další gangy a uskupení, jež si chtějí přivlastnit to stejné území. 

Herní území ale není jen jedno město. Hra nabízí 9 lokací, která mají být podle vývojářů ze studia Volition jedinečná svojí atmosférou a chováním obyvatel. Je tu kupříkladu Rancho Providencia - území, kde je nejvíce vidět soupeření mezi gangy, El Dorado - lite verze Las Vegas a Monta Vista - lokace s předraženými vilami a bazény, plná nechutně bohatých spoluobčanů. Jsou tu ale i menší území, na která narazíte v poněkud vzdálenějších a osamocených koutech okolní pouště. 

Samozřejmě nechybí dost benevolentní výběr zbraní, doplňků umožňujících se pohybovat vzduchem, vedlejší příběhy spojené s prohlubováním příběhu a jak se zdá, i spoustu odkazů na moderní pop-kulturu a způsob života současné civilizace. Navíc zase v trochu přízemnějším, byť šíleném pojetí, jak tomu bylo v zábavném a mnohými velmi oblíbeném třetím dílu. Tvůrci ale slibují mnohem více. 

Veskrze tedy dostaneme to, na co jsme zvyklí. Otevřený svět plný nekonečných možností a postupů, jak něco zničit, ovládnout a splnit. Nechybí ani oblíbená online kooperace s dalším hráčem, která funguje na plynulém systému drop-in/drop out.

Než hra vyjde, což bude 25. února 2022, jistě dostaneme další detaily, a taky mnohem více napovídající ukázky přímo z hraní. Prozatím vše vypadá a zní docela slibně a nový pokus o oživení série má šanci na úspěch.

Saint Row bude dostupné na konzolích předchozí i současné generace a na PC exkluzivně skrze Epic Games Store

A když jsme u Epicu, ten aktuálně, zřejmě jako oslavu k oznámení, vypustil do světa třetí remasterovaný díl zdarma. Dostupný bude až do 2. září, takže pokud máte účet, anebo máte o hru enormní zájem, určitě stahujte, za tu srandu to stojí aspoň vyzkoušet. 

Autor článku - Michal Černý