RoboCop: Rogue City - Alex Murphy opět navštíví herní svět

07.07.2021

Čím dál více subjektů, žonglující s herním vývojem a propagací, se pouští do vlastních online prezentací svých projektů, obzvláště minulý a tento rok. Člověk aby pomalu žil jenom u počítače, aby to všechno stihnul sledovat.

Výjimkou není ani vydavatelská společnost Nacon, která si letos uspořádala Nacon Connect, kde odhalili spoustu novinek ohledně rozdělných spoluprací. Kromě několika velmi zajímavých počinů, o kterých si povíme v jiném článku, jsme se na úplném konci prezentace dočkali teaser traileru na nové zpodobnění Alexe Murpyho - kyborga, jenž v budoucí verzi naší reality chrání ulice Detroitu před zločinem.

Pokud by se zde našli mladší čtenáři, kteří by náhodou příběh Alexe neznali, pak jen v rychlosti.

James "Alex" Murphy je brutálně zavražděný policista při výkonu služby. Jeho tělo ovšem namísto klasického pohřebního rituálu poslouží experimentu, při kterém jsou téměř vymazány jeho vzpomínky a většina jeho těla nahrazena kybernetickými součástmi. Získává tím sice nadlidskou sílu a mimořádně technologicky vyspělé vybavení, díky kterému má proti většině protivníků zcela navrch, ale také dost nestálou paměť, která mu nabízí útržky z jeho předchozího ,,lidského života".

Jeho nová identita zní RoboCop a je zařazen do policejního sboru, jako speciální voják, který má chránit bezpečí města. Jenže díky svým matným vzpomínkám se z něho stává nejen ochránce, ale také nebezpečný mstitel, hodlající potrestat své vrahy.

Film režiséra Paula Verhoevena se stal jen tři roky (1987) po úžasném Terminátorovi další peckou s tématem lid vs robot, což znamenalo jediné. Další pokračování a také expanzi do seriálového, herního, komiksového a hračkářského průmyslu.

Posledního velký herní zářez přišel naposledy v absolutně průměrném titulu v roce 2003, což je bez nadsázky již herní pravěk a možná už ani nikdo nečekal, že si za tohoto ,,plechového" hrdinu ještě užije pár virtuálních chvilek. 

To v roce 2023 mají změnit vývojáři z polského studia Teyon, na kdy je vydání titulu RoboCop: Rogue City ohlášeno.

Určitě je dobré vědět, že studio Teyon už za sebou nějakou práci a tím nejlepší, co zatím dokázalo vytvořit, je Terminator: Resistance - lehce nadprůměrný titul, který si ale dokázal najít dost velikou základnu fanoušků, jenž na něj nedají dopustit. Obecně nic převratného, ale zábavného ano. Avšak určitě se jednalo o záchranu pověsti po předchozím pokusu s adaptací Ramba v titulu Rambo: The Video Game, o které snad ani není potřeba mluvit. Zapomeňte na to.

Kromě teaseru zatím nejsou žádné jiné informace, snad jen to, že příběh se inspiruje filmovou trilogií z 80. let (v roce 2014 vznikl reboot prvního filmu) a mělo by jít o otevřený svět, ve kterém budou mít vaše skutky reálný dopad na okolní život.

Podívejte se na ukázku a buďte zvědavi spolu s námi. Alex si určitě zaslouží kvalitní vzkříšení svojí franšízy. Co myslíte?


Autor - Michal Černý