Remastery a Remaky her - K čemu jsou dobré?

15.11.2021

Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl a má smysl vydávat novým hráčům desítky let staré hry v novém kabátku?

Společně se zakladatelem herního studia Janem Zechovským se každé pondělí na našem Twitch kanále  pustíme do debaty nad jedním z nekonečné řady témat zejména herního prostředí, které se už řadu let prodírá na přední místa důležitosti v životě moderního člověka.

Hraním a výrobou her se můžete stát multimilionáři, můžete ovlivnit svojí filosofií spoustu lidí, anebo si svojí zábavou prostě jen vydělávat dostatečné peníze na spokojený život. Stejně tak o nich můžete psát články, které budou zajímat už dnes miliony lidí a čím dál méně rodičů říká svým potomkům, že pokud u těch ,,pitomejch" her budou sedět celej den, tak z nich budou ,,jen" popeláři, nebo skončí rovnou pod mostem. 

Už to dávno není pravda.

Dnešní stream se bude věnovat tématice remasterů a remaků, jenž v posledních letech dosahují čím dál většího počtu. Čím to je? Chybí na trhu dost kvalitních her a hráči si tak touží zahrát na nových konzolích svoje staré dobré pecky z mládí, u kterých strávili nekonečno víkendových nocí? Je to jenom o penězích? A jaký mají vliv na jejich výrobu přímo hráči?

Přijďte si o tom s námi popovídat, začínáme v 19.30.