První trailer k seriálu Hawkeye - Snaží se Marvel překonat Smrtnosnou past a vytvořit nový vánoční hit?

13.09.2021

Marvel se letos vskutku činí a po prázdném roce 2020 nám seká jeden projekt za druhým. A kupodivu, čtvrtá fáze MCU zatím docela překvapuje a většina nové produkce se dá zařadit k tomu lepšímu, co nám filmová (a nyní i seriálová) větev komiksového gigantu nabízí. Jak ale dopadne Hawkeye, jenž se na první pohled vydává opět trochu jiným směrem, než na jaký jsme zvyklí?

Pozor, následující text obsahuje spoilery k filmu Black Widow, tedy neviděli jste-li tento snímek, pokračujete na vlastní nebezpečí:

Ačkoliv je Hawkeye nejspíše nejméně oblíbeným členem Avengers, najde se dost široká základna fandů, kteří se právě na tento seriál neskutečně těšili. Na internet unikly sem tam nějaké fotky a nutno uznat, že vypadaly vcelku přitažlivě. Plnohodnotný trailer/teaser je však ale něco úplně jiného. Tenhle obzvláště.

Skutečně zajímavá mně osobně přišla potitulková scéna již zmíněné Black Widow, kde se Hawkeye ukázal být jako další oběť zabijáckého umu Yeleny Belove, tedy nové Black Widow. A jak dopadl samotný trailer?

Myslím si, že rozdělí fandy na dva tábory. Do toho prvního patřím asi já. Popravdě, mě moc ukázka nezaujala. Celé mi to přijde jako podivně hybridní mix Bonda a vánoční pohádky, do které je přimíchána muzikální vložka (Rogers: The Musical), což já osobně moc nemusím, nicméně už teď vidím na internetu, jak moc vyhledávaná a nekonečno memes tvořící tahle část bude. Taktéž mi zde přijde zvláštní ona vánoční atmosféra, jež mi do příběhu vůbec nepasuje. Jednoduše - žádný zvláštní hajp zatím necítím. 

Druhý tábor je myslím celkem nadšený. A chápu proč. V ukázce se moc nevyskytuje CGI a výbuch auta vypadá jako skutečný výbuch. Digitální efekty tu sice jsou, ale nijak přehnaně a vypadají dobře. Znalce komiksů jistě potěší přítomnost psa Luckyho, anebo návrat k lince se jménem Ronin, která se zde patrně ještě bude řešit. V Endgame totiž nijak tato pasáž Hawkeyova života uzavřena nebyla. Určitě překvapí i Hailee Steinfeld aka Kate Bishop, která působí velmi sympaticky a má veliké šance stát se oblíbenou budoucí členkou Young Avengers. A vůbec, celé to vypadá na dost veliké množství praktických efektů a kaskadérských kousků. Přece jen, Clint Barton je extra pouliční voják a nějaké ,,přetuněné“ schopnosti k němu nepatří. 

No, podívejte se na trailer sami a dejte nám vědět do komentářů, jak moc natěšení jste vy.

Mimochodem pro zajímavost, Hawkeye bude v tomto roce už devátým projektem MCU!

Autor článku - Michal Černý