První teaser trailer na seriál 'Blossoms' od kultovního režiséra Wong Kar-Waie

07.06.2021
Wong Kar-Wai je jméno, které v kruzích fanoušků kinematografie nemusíte představovat. Tento původně čínský režisér se proslavil zejména svými fluidně poetickými a romantickými příběhy, jenž jsou vždy vizuálně obohaceny velmi výraznou kamerou. Poslední film jsme od něj však naposledy spatřili před osmy lety. Teď naštěstí "vstává z mrtvých" a ukazuje nám první pohled na svůj seriál 'Blossoms'. 


Ještě víc fascinující, než rozhodnutí režiséra po tolika letech přejít k televizi, je zpráva o tom, že seriál má navazovat na předchozí Kar-Waiovi snímky 'In the mood for love' a '2046'. Jedná se o dost možná jeho nejlepší díla z předchozí doby, jež plně kombinují vizuál s filmovou poezií a tématem nenaplněné lásky.

Toto téma jistě nemusí sednout každému, avšak jako správný cinefil vám musím tyto snímky doporučit. Hledáte-li totiž něco neokoukaného, něco, co nejede podle klasických narativních struktur, něco, co se nebojí experimentovat, budou tyto filmy přesně pro vás.

Ukázka z filmu '2046'
Ukázka z filmu '2046'

Fanoušky mainstreamu může zajímat i spolupráce s hercem Tony Leungem. Ten se totiž už letos ukáže v nové Marvelovce 'Shang-Chi' jako otec hlavního hrdiny - Mandarina. Leung se pravidelně vyskytuje i ve filmech právě probíraného režiséra.

Ukázka z filmu 'In the mood for love'
Ukázka z filmu 'In the mood for love'

Jelikož si zahrál i hlavního hrdinu ve filmu 'In the mood for love' a následně i v navazujícím '2046', můžete si klidně vsadit na to, že svoje působení jistě zakončí i v onom seriálovém pokračování. 


Trailer nám zatím mnoho neukazuje. Můžeme si však všimnout technického zpracování, které je naprosto kouzelné. Seriál se podívá do Shanghaje devadesátých let a už z těchto pár záběrů lze cítit dobovost doby, prosluněné lokace a neskutečná atmosféra. Rok 2021 bude ještě dosti nabitý, už teď se však nemůžeme dočkat na rok další. 

Autor článku - Wade Wright